More
  Ana SayfaGenelEtna Yanardağı Patlayacak Mı? İtalya'da Korkutan Gelişme! Etna Yanardağı Lav Püskürtmeye Devam...

  Etna Yanardağı Patlayacak Mı? İtalya’da Korkutan Gelişme! Etna Yanardağı Lav Püskürtmeye Devam Ediyor!

  İsmi dünyada en fazla bilinen yanardağlardan biri olan Etna Yanardağı, lav ve kül püskürtmeye başladı. İtalya’nın güneyinde yer alan yanardağda 16 Şubat’tan beri hareketlilikler yaşanıyor. Etna Yanardağı Patlayacak Mı? sorusu akıllara geldi.

  İtalya’nın Sicilya Adası’nda yer alan 3 bin 326 metre yüksekliğindeki Etna Yanardağı korkutmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre ünlü yanardağda 16 Şubat’tan beri bazı hareketlilikler var. Bu hareketliliğe bir yenisi daha eklendi.

  Bu sabah yerel saatle 08.40’ta İtalyan Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsü volkanda son 25 günde 12’nci patlamanın gerçekleştiğini duyurdu. Etna Yanardağı’nın püskürttüğü lavlar yamaçlardan aşağıya doğru indi. Ayrıca,deniz seviyesinden 6 kilometre yüksekliğe kadar kül bulutu oluştuğu görüldü. Uzmanlar, Etna’da yer alan 4 kraterin aktif olduğunu söylediler.

  İtalya basınında yer alan haberde daha önce yaşanan hareketliliklerde Katanya Havaalanı’nın uçuşlarını durdurduğu ancak bu seferki hareketlilikte uçuşlar iptal edilmedi.

  En Çok Okunanlar