More
  Ana SayfaMAGAZİNYeliz Yeşilmen Kimdir?

  Yeliz Yeşilmen Kimdir?

  Yeliz Yeşilmen, zaman zaman sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla ve evliliği ile gündem olan bir isim. Belli bir süre oyunculuk yapan Yeşilmen bir albüm çıkarmış ve şarkıcılıkta yapmıştır. Göz önünde olan Yeşilmen’i hayatı herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Peki, Yeliz Yeşilmen kimdir? İşte Yeliz Yeşimen’in hayatı

  Yer aldığı TV yapımları ile adını duyuran Yeliz Yeşilmen, 17 Aralık 1978 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Türk izleyicisi Yeşilmen’i ilk kez Mehmet Ali Erbil’in Çakıfelek programı ile tanıdı. Ünlü oyuncu daha sonra Aşkım Aşkım isimli televizyon dizisinde yer aldı. Bir süre fotomodellik ve mankenlik yaptı. 

  2007 yılında Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye ve 2001 yılında Dansöz isimli iki sinema filminde oynadı. Her Şey Yolunda adlı televizyon programında manken Tuğba Özay ile birlikte yer aldı. 

  Yeliz Yeşilmen oyunculuk deneyimlerinin yanı sıra şarkıcılıkta yaptı. 2004 yılında Tat Beni isimli bir  albüm çıkardı. Bu albümün ardından Elemtere Fiş ve Fıstık Çıkı Çıkı adlarında iki albüme daha imza attı. 

  Ünlü oyuncu 2010 yılında Ali Uğur Akbaş ile nikah masasına oturdu. Yeşilmen’in bu evlilikten Asya Tuana ve Birbey adında iki çocuğu var.

  En Çok Okunanlar