More
  Ana SayfaGenelYaş Pasta Nasıl Seçilir? Yaş Pasta Seçmenin Yöntemi

  Yaş Pasta Nasıl Seçilir? Yaş Pasta Seçmenin Yöntemi

  Doğum günlerinde ya da özel günlerde kutlamak yapmak için pek çoğumuz hemen bir pastahaneye giderek bir yaş pasta alırız. Kutlamaların ve  özel günlerin vazgeçilmezi olan yaş pastaların en güzelini almak isteriz. Ancak bazen aldığımız yaş pastalar ya bayat çıkıyor ya da tam istediğiniz gibi olmuyor. Sizler için özel günlerinizin zehir olmasına engel olacak bir araştırma yaptık. İşte yaş pasta seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  Yaş pasta satın almak için bazı küçük ayrıntıları bilmenize gerekiyor. Yaş pasta nasıl seçilir sorusunun cevabının peşine düştük ve en güzel günlerinizin tatlısı olan yaş pastayı doğru seçme yöntemlerini bulduk. 

  Her şeyden önce eğer yaş pasta alacaksınız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri yaş pastayı bildiğiniz bir pastaneden almak. Pastalarının  lezzetlerine güvendiğiniz bir işletme seçmeniz sizi riskli durumlardan kurtaracaktır. 

   

  Tazeliğe Çok Önem Verin!

  Yaş pasta seçerken görüntüsünün güzelliğinden çok taze olmasına önem gösterin. Bayat bir yaş pasta hem lezzetsizdir hem de midenin bozulmasına yol açabilir. Eğer meyveli bir pasta seçecekseniz taze olması iki kat daha önemlidir. Çoğu zaman bu meyvelerin üzerine sıkılan ve taze görünmelerini sağlayan bazı maddeler bayat olduklarını anlamanızı önler. Bu nedenle satıcıya özellikle taze bir pasta istediğinizi anlatın. Pastanın bayat çıkması halinde bunu aldığınız yere hemen bildirin.

   

  Zamanlamaya Çok Dikkat Edin

  Bir nişan ya da düğün pastası sipariş ettiyseniz pastanın elinize ne zaman geçeceği çok önemli bir konudur. Pastayı aldıktan sonra getireceğiniz mekanın ne kadar uzaklıkta olduğunu ve pastayı ne kadar sürede ulaştırabileceğinizi  mutlaka hesaba katın. Özellikle yaz aylarından pastalar çok çabuk erir. Yaz aylarından bir pasta sipariş ettiyseniz kremalı olmasından ziyade şeker hamuru ile süslenen bir pasta tercih ederseniz daha uzun süre dayanabilir.

   

  Fiyat Konusunda Dikkatli Olun

  Bir pasta siparişi verirken en fazla dikkat edilmesi gereken konulardan biri fiyatıdır. Satıcı ile fiyat konusunda anlaşırken pastanın her detayını göz önünde bulundurun. Her dilimin kaç gram olduğa ve büyüklüğünün nasıl olacağına dikkat edin. Şeker hamuru yoğun olan pastalarda gram başı ağırlık arttığı için fiyatta daha yüksek olur.  Böyle bir durumda siz kalın bir dilim pasta hayal ederken üzeri fazla süslenmiş ama ince bir dilim pasta ile karşılaşabilirsiniz. 

  Kendi İstediğiniz Pastayı Seçin

  Pasta satın almaya gittiğinizde mutlaka kendi tecrübe ve gözlemlerinize ve tabii ki de cebinize en uygun olan pastayı tercih edin. Satıcının önerilerinde kulak verebilirsiniz ama asıl önemli olan sizin ne istediğinizdir. 

   

  Satıcıya Her Şeyi Anlatın

  Pasta satın almak istediğinizde eğer bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka satıcıya her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatın. Pastanın üzerinde yazı olup olmayacağını belirtin ve yazıyı oldukça açık bir şekilde yazmaya özen  gösterin. 

   

  En Çok Okunanlar