More
  Ana SayfaSPORWimbledon Tenis Turnuvasını Novak Djokovic Kazandı

  Wimbledon Tenis Turnuvasını Novak Djokovic Kazandı

  2021 Wimbledon Tenis Turnuvası’nı  Novak Djokovic kazandı. Matteo Berettini’yi 3-1 yendi. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Wimbledon Tenis Turnuvası’nda rakibinin yapmış olduğu hatayı avantaja dönüştüren Novak Djokovic, maçı 4-1’e getirerek seti kazandı. Maçı  6-3’ten 3-1′ e getirdi.

  Wimbledon’ı altıncı kez kazanan Novak Djokovic, İtalyan rakibini yendi. Maçta yedi binden fazla seyirci bulunuyordu. Final karşılaşmasında geriye düştükten sonra rakibini yenen Djokovic “Wimbledon’ı kazanmak çocukluğumdan beri en büyük hayalimdi. Sırbistan’da 7 yaşındayken elindeki malzemelerden bir Wimbledon kupası yapan bir çocuktum. Şimdi ise altı Wimbledon kupam var. Bu inanılmaz ve büyüleyici.”  sözleriyle duygularını dile getirdi.

  1877’den Günümüze Wimbledon Tenis Turnuvası 

  1877 yılından bu yana düzenlenen en prestijli tenis turnuvası unvanına sahip olan Wimbledon Turnuvası All England Lawn Tennis ve Croquet Club tarafından her yıl düzenlenmektedir. İki hafta süren turnuva 20- 26 Haziran arasında başlamaktadır. Hava durumu koşulu nedeniyle turnuvalar salı günleri de başlayabilmektedir. Bu yıl 22 Haziran Salı günü başlayan turnuva 25 Haziran Cuma günü sona ermiştir.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  En Çok Okunanlar