More
  Ana SayfaSPORÜnlü Futbolcu Ozan Kabak İngiltere'de Yaşadıklarını Anlattı!

  Ünlü Futbolcu Ozan Kabak İngiltere’de Yaşadıklarını Anlattı!

  İngiltere Premier Lig ekibi Liverpool’da forma giyen milli futbolcu Ozan Kabak, İngiltere’de yaşadıklarını anlattı. Kabak, “Yeni bir dille yeni bir ülkeye tanışınmak her zaman zordur. Premier Lig bence futbolun en üst seviyesi ve bende buraya adapte olmaya çalışıyorum.” açıklamasını yaptı.

  Ozan Kabak, İngiltere Premier Lig ekibi Liverpool’da forma giymeye başladıktan sonra ülkede yaşadıklarını anlattı. Kulüp dergisine röportaj veren futbolcu, Liverpool’a transfer olarak çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini söyleyerek lige adapte olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını ifade etti.

  İngiltere’ye ilk geldiği günlerde bazı zorluklar yaşadığını anlatan futbolcu, “Kış döneminde bir takıma katılmak, yeni takım arkadaşlarıyla oynamak ve yeni bir dille yeni bir ülkeye taşınmak her zaman zordur. Benim için de zor oldu.” sözlerini aktardı.

  Premier Lig’in futbolun en üst seviyesi olduğunu ifade eden Ozan Kabak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bence futbolun en üst seviyesi ve buraya adapte olmaya çalışıyorum. Thiago, Firmino ve Shaqiri buraya gelmeden önce Bundesliga’da oynadı, teknik direktörümüz de Almanya’da görev yaptı. Onların tavsiyesini dinleyerek antrenman ve maçlarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.”

  Şu sıralar  Liverpool’da pek çok savunma oyuncusunun sakatlık yaşadığını söyleyen Ozan Kabak, “Bir ay oldu ve şimdiden takıma yerleştiğimi söyleyebilirim. Dürüst olmak gerekirse bu benim için büyük bir sorumluluk ama yapabilirim. Taraftarımızı mutlu etmek ve gururlandırmak istiyorum.” dedi.

  En Çok Okunanlar