More
  Ana SayfaGÜNDEMUmre Ziyaretleri Yapılacak Mı 2021?

  Umre Ziyaretleri Yapılacak Mı 2021?

  Umre Ziyaretleri Yapılacak Mı? Kutsal topraklara giderek umre ziyareti yapmak isteyen pek çok vatandaşın en çok merak ettiği konulardan biri bu yıl umre ziyaretlerinin yapılıp yapılmayacağı oldu. Vatandaşların merakları artınca Diyanet İşleri Başkanlığı açıklama yaptı.

  Türkiye’de pek çok insan umreye giderek ibadetlerini yerine getirmek istiyor. Pandemi nedeniyle yapılamayan umre ziyaretleri bu yıl yapılacak mı? 2021’de umre ziyaretleri yapılacak mı? Bu soruların cevaplarını merak edenlerin sorularını cevaplamak ve bu konuya aydınlık getirmek isteyen Diyanet İşleri Başkanlığı “Suudi Arabistan’ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır” açıklamasını yaptı.

  Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan açıklamada “2020 yılı hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt hakları 2021 yılı için de devam etmektedir.

  Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile 2021 yılı hac ibadetine ilişkin görüşmeler sürmektedir. Görüşmeler neticesinde alınacak kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

  Ayrıca Suudi Arabistan’ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır.

  Vatandaşlarımız, hac ve umre hizmetleri ile ilgili 0 850 260 13 13 numara aracılığı ile İletişim Merkezimizden bilgi alabilirler.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

  En Çok Okunanlar