More
  Ana SayfaDÜNYAUğur Şahin ve Özlem Türeci'ye Almanya'dan Liyakat Nişanı!

  Uğur Şahin ve Özlem Türeci’ye Almanya’dan Liyakat Nişanı!

  BioNTech’in kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, pandemi nedeniyle geliştirdikleri aşı ile isimlerini duyurmuşlardı. Alman Devleti, Bellevue Sarayı’ndaki törenle Uğur Şahin ve Özlem Türeci’ye Liyakat Nişanı verdi.

  Bütün dünyayı etkisi altına alan ve pek çok kişinin yaşamını kaybetmesine neden olan Koronavirüs için yapılan ilk onaylı aşıyı hayata geçiren Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci’ye Almanya’da Federal Cumhuriyeti tarafından Liyakat Nişanı verildi.

  Almanya’nın Bellevue Sarayı’nda Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de katılımıyla düzenlenen törende BioNTech’in kurucu ortağı ve CEO’su Şahin ile eşi Türeci’ye, geliştirdikleri koronavirüs aşısı nedeniyle liyakat nişanı verildi.

  Törende konuşma yapan Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier,  “Geliştirdiğiniz aşı insanlığa bir hizmettir. Şu anda bu yüzden burada bulunuyoruz. Bu aşı sadece hayat kurtarmıyor, aynı zamanda insanlığın sosyal yaşantısının devamını da kurtarıyor” sözlerini söyledi.

   

  En Çok Okunanlar