More
  Ana SayfaDÜNYATürkiye Azerbaycan Arasında Kimlikle Seyahat Dönemi! Türkiye Azerbaycan Kimlikle Seyahat Ne Zaman...

  Türkiye Azerbaycan Arasında Kimlikle Seyahat Dönemi! Türkiye Azerbaycan Kimlikle Seyahat Ne Zaman Başlıyor? Türkiye Azerbaycan Kimlikle Seyahat

  Bir süredir üzerinde çalışılan Türkiye Azerbeycan arasında kimlikle seyahat edilebilmesi için yapılan çalışmalar devam ediyordu. Çalışmalarda sona gelindi. Türkiye Azerbeycan arasında kimlikle seyahat dönemi başlıyor. Türkiye Azerbaycan Kimlikle Seyahat Ne Zaman Başlıyor? Türkiye Azerbaycan Kimlikle Seyahat

  Türkiye ile Azerbaycan arasında Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşmasında Değişiklik Yapılmasına Dair 1 No’lu Protokol Bakü’de imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre; 1 Nisan 2021 tarihinde protokol yürürlüğe girecek.

  Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Azerbaycan ve Türk vatandaşları 1 Nisan tarihinden itibaren kimlik kartlarını sınır evrakı olarak kullanarak seyahat edebilecekler.

  Yapılan anlaşmada her iki ülke arasında seyahatler kimlik kartı ile yapılabilecek. Ancak, bu iki ülkeden bir başka ülkeye gitmek için pasaport gerekli olacak.

  En Çok Okunanlar