More
  Ana SayfaDÜNYASüveyş Kanalı'ndaki The Ever Given Gemisinin Sahibi Özür Diledi

  Süveyş Kanalı’ndaki The Ever Given Gemisinin Sahibi Özür Diledi

  Süveyş Kanalı’nda karaya oturan ‘The Ever Given‘ gemisinin sahibi özür diledi. Japon bir firmaya ait olan ‘The Ever Given’ gemisi Süveyş Kanalı’nda karaya oturarak deniz trafiğini engelledi. Sosyal medyada da çok konuşulan olayda geminin sahibi olan Japon firma, seyrüseferin aksamasından etkilenen ticari gemilerin operatörlerinden özür diledi.

  ‘The Ever Given’ isimli gemi bir süre önce Süveyş Kanalı’nda karaya oturarak kanal trafiğinin kötü etkilenmesine neden oldu. Geminin sahibi olan Shoei Kisen, seyrüseferin aksaması nedeniyle doğrudan etkilenen gemilerin operatörlerinden özür dileyerek üzüntüsünü dile getirdi.

  Japon firma, geminin yeniden yüzdürülmesine yönelik girişimlerinde zorluklarla karşılaştıklarını kabul ederek olayın yerel yöneticilerle iş birliği sağlanarak çözüleceğini bildirdi. The Ever Given isimli 400 metre uzunluğundaki yük gemisi 24 Mart’ta kanal yolunda yakalandığı kum fırtınası nedeniyle rotasından çıkıp kıyıya çarparak kanala sıkıştı.

  Olayın ardından bölgeye çok sayıda çekici römorkör ile hafriyat makinası getirilerek gemi saplandığı yerden çıkarılmaya çalışıldı. Öte yandan kanalda trafik durdu. Her gün 50’ya yakın kargo gemisinin geçtiği kanalın iki gün daha trafiğe kapalı kalacağını bildirildi.

  En Çok Okunanlar