Nedir bu Pubg çılgınlığı? Sizler için özetledik…

Nedir bu iki yıldır oyun dünyasını meşgul eden PUBG yahu? Sizin için kısaca özetledik.

Nedir bu Pubg çılgınlığı? Sizler için özetledik…

Konusu Ne?
Oyunda 100 oyuncu bir uçakla mevcut haritalar üzerinden geçiyor ve istediği yere paraşütle atlıyor. Yere indikten sonra yapılması gereken ise en kısa sürede en iyi silah ve ekipmanları bulup maç boyunca hayatta kalmak. Maç sonunda hayatta kalan son kişi ya da takım maçı kazanıyor.

PUBG Haritaları
Bol yeşil alanlı Erangel, çöl atmosferli Miramar, küçük olması nedeniyle kanlı çatışmalara sahne olan Sanhok ve Aralık 2018’de oyuna entegre edilen karlarla kaplı Vikendi.

PUBG sistem gereksinimleri
Intel Core i5-4430 ya da AMD FX-6300 işlemci NVIDIA GeForce GTX 960 ya da AMD Radeon R7 370 ekran kartı 8 GB bellek 30 GB sabit disk alanı.

PUBG Mobile
Kuşkusuz oyun mobil oyun piyasasında müthiş bir başarı elde etti. Google tarafından 2018’in en iyi oyunu seçilen PUBG Mobile, aynı ay içinde 200 milyon indirilme barajını aştı ki bu sayıya Çinli oyuncular dahil edilmemişti. Günlük oyuncu sayısı 30 milyon civarında seyreden PUBG Mobile’ın tamamen ücretsiz oynanabilmesi de çok tercih edilmesini sağlayan sebeplerden biri.

En İyi PUBG silahları
Oyunda yer alan silahların türü, atış hızı, şarjör kapasitesi, şarjör yenileme süresi, atış modu ve kullandığı mühimmat gibi detaylar oldukça önemli. Ne var ki en çok merak edilen konulardan biri, silahların farklı seviye zırhlara ve kasklara karşı verdiği hasar değerleri.

Hafif Makineli Tüfek (LMG)
Oyunun silah yelpazesindeki en kısır kategori olan LMG’de DP-28 ve M249 bulunuyor. Otomatik atış yapabilen silahlardan M249’un vücuda verdiği hasar 45 iken, şarjör kapasitesinin 100 olması ciddi bir ateş gücü sağlıyor. LMG’lerin en büyük dezavantajı ise uzun şarjör yenileme süreleri ki bu süre M249 için sekiz saniyeyi aşıyor.

Pompalı Tüfek (Shotgun)
Hemen hemen her oyunda yakın mesafede en etkili silah olan pompalı tüfekler, PUBG’de özellikle haritaya ilk iniş sırasında gerçekleşebilecek yakın çatışmalarda tercih ediliyor. Tüm saçmaların hedefe isabet etmesi halinde 160 ila 324 arası hasar verebilen pompalı tüfeklerden S12K ve S1897, beşer kovana sahip olması nedeniyle daha tercih edilesi.

Hafif Makineli Silah (SMG)
Aslında “yarı otomatik silah” olarak bilinen ama literatürde “hafif makineli silah” ya da “hafif makineli tabanca” olarak isimlendirilen SMG’ler, verdikleri hasar açısından zayıf gözükseler de şarjör kapasiteleri ve atış hızları sayesinde birçok silahı geride bırakıyor. Özellikle tüm eklentilere sahip bir UMP45, yakın ve orta mesafe çatışmalarda büyük avantaj sağlıyor.

Keskin Nişancı Tüfeği (Sniper)
Gelelim maç kazandıran silahlara, yani “mekanizmalı” tabir edilen tüfeklere. Oyunda an itibariyle bu kategori altında dört silah bulunuyor ve Winchester’ı bir kenara koyarsak, diğer üç tüfek fazlasıyla tercih ediliyor. Oyunun en güçlü silahı konumundaki AWM ile kask takmayan birinin kafasına isabet edecek bir kurşun, tam 300 birim hasar verebiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER