More
  Ana SayfaGÜNDEMTaksim Tiro Grubu Nedir? İsmail Tunçbilek Kimdir?

  Taksim Tiro Grubu Nedir? İsmail Tunçbilek Kimdir?

  Geçtiğimiz akşam Şarkılar Bizim Söyler programına Taksim Trio Grup’da şarkı söyleyen İsmail Tunçbilek, sosyal medyada en fazla merak edilen isimlerden biri oldu. Hem grubun çalışmalarını merak edenler hem de İsmail Tunçbilek kimdir? sorusunun cevabını arayanlar için Taksim Trio Grubu Nedir? İsmail Tunç Bilek Kimdir? sorularının cevaplarını derledik.

  Taksim Trio Grubu için şarkılar söyleyen İsmail Tunçbilek, dün akşam Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler isimli programa konuk oldu. Programı izleyenler internetten Taksim Trio Grubu Nedir? İsmail Tunç Bilek Kimdir? gibi soruların cevaplarını aratmaya başladılar.

  Taksim Trio Grubu Nedir?

  Taksim Trio, 2007’de  yılında Hüsnü Şenlendirici, Aytaç Doğan ve İsmail Tunçbilek tarafından oluşturulan bir müzik grubudur. Grup, ilk albümü olan Aynı’yı 1 Ekim 2007’da çıkardı. Grup, 2012 yılından çalışmalarına yeniden başladı. 11 Nisan 2013 tarihinde Taksim Trio 2 isimli albümlerini Dokuz Sekiz isimli albümlerini piyasaya sürdüler.

  İsmail Tunç Bilek Kimdir?

  20 Ağustos 1977 yılından dünyaya gelen İsmail Tunçbilek, müzisyen Sabri Tunçbilek’in oğludur. Çocukluk yaşlarından beri müzikle yakından ilgilenen İsmail Tunçbilek, İlk öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Thm Korosu ile çalışmalarda bulundu.13 gibi genç bir yaşta Türk Halk Müziği solo saz dalında birincilik aldı. Kendini Ortadoğu müzik dünyasına tanıtan İsmail Tunçbilek, 16 yaşına geldiğinde İbrahim Tatlıses ile çalışmalara yaptı.

  Mısır ve İsrail’de müzik çalışamaları yapan İsmail Tunbilek, bir süre İspanya’da da bulundu. 2001 yılından bu yana çalışmalarına devam eden Tunçbilek, zaman zaman yurt dışında da müzik çalışmaları yürütüyor.

  En Çok Okunanlar