More
  Ana SayfaDÜNYASüveyş Kanalı'nı Kapatan Ever Green Şimdi de Çin'i Birine Kattı! Ever Given...

  Süveyş Kanalı’nı Kapatan Ever Green Şimdi de Çin’i Birine Kattı! Ever Given Olayı Nedir?

  Süveyş Kanalı’nı Kapatan Ever Green Şimdi de Çin’i Birine Kattı! Ever Given Olayı Nedir? Geçtiğimiz günlerde Japonlara ait olan Ever Given isimli bir gemi Süveyş kanalının tıkanmasını neden oldu. Karaya oturan ve günde 50’ya yakın kargo gemisinin geçtiği kanalın ticaretine engel olan gemi şirketine ait bir tır bu kezde Çin’i birbirine kattı. Aynı firmaya ait olan ve üzerinde Ever Green yazan tır otoyolu tıkayarak trafiği felç etti.

  Son günlerde dünyanın en fazla konuştuğu konulardan biri Süveyş Kanalı’nı tıkayan ve deniz ticaretinin aksamasına neden olan Ever Given gemisi. Karaya oturan gemiyi kurtarma çalışmaları sürerken aynı şirkete ait olan bir tır Çin’de bir otobanda trafiği durma noktasına getirdi.

  Ever Green şirketine ait Ever Given isimli bir gemi Mısır’da 24 Mart tarihinde dünyanın en önemli deniz ticaret yollarından biri olan Süveyş Kanalı’nda karaya oturdu. Olayın ardından deniz ticareti büyük sekteye uğrarken karaya oturan gemi hala bulunduğu yerden çıkarılmaya çalışıyor. Süveyş Kanalı’ndaki Ever Given gemisinin yankıları sürerken aynı şirkete ait bir tırın Çin’de trafiği felç ettiği haberi geldi.

  Aynı şirkete ait konteyner taşıyan tır Çin’de Changchun-Shenzhen kentleri arasındaki Nanjing Otoyolu’nda bir kazaya neden olarak yolu kapattı. Tır aynı Ever Given gemisi gibi yolu enlemesine kapattı. Kazanın ardından uzun bir süre yolda araç geçişine izin verilmedi.

  En Çok Okunanlar