More
  Ana SayfaGÜNDEMSurvivor İsmail Kimdir? Survivor İsmail Kaç Yaşında? Survivor İsmail Mesleği Nedir?

  Survivor İsmail Kimdir? Survivor İsmail Kaç Yaşında? Survivor İsmail Mesleği Nedir?

  Survıvor başladığından beri tüm yarışmacılar merak ve heyecanla takip edilmeye ve hayatları araştırılmaya başlandı. Hayatı en fazla merak edilen yarışmacılardan biri de İsmail Balaban oldu. Peki, Survivor İsmail Kimdir? Survivor İsmail Kaç Yaşında? Survivor İsmail Mesleği Nedir?

  Ünlüler takımında yer alan başarılı yarışmacı Dora ile girdiği polemikle gündeme geldi. Yarışmada gösterdiği başarılar ile dikkat çeken İsmail Balaban, adından söz ettirmeye devam ediyor. Sizler için Survivor İsmail Kimdir? sorusunun cevabını araştırdık.

  Survivor İsmail Kimdir?

  İsmail Balaban, 1987 yılında Antalya’nın Elmalı ilçesinin Akçay köyünde doğdu. Spor hayatı başarılarla dolu olan Balaban, 2015’de Kurtdereli ikinciliği, 2016’da Kurtdereli üçüncülüğü, 2017’ de Kırkpınar başpehlivanı olarak başarılarını kanıtladı.

  Hasan-Ümmü Gülsüm Balaban çiftinin çocuklarından biri olan Balaban’ın ikiz bir kardeşi vardır. İsmail Balaban çok genç yaşlarından itibaren güreşe merak sardı. Eski yağlı güreş pehlivanlarından Ziya Talan, İsmail Balaban henüz 17 yaşındayken onu keşfetti ve böylelikle Balaban güreş yapmaya başladı.

  Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde, 2009 yılı Küçük Orta Büyük Boy’da birinci oldu. Daha sonra2012 yılında da Başaltı Boyunda üçüncülük derecesi aldı. İsmail Balaban 2013 yılı Başpehlivanı olarak ilan edildi.

  İsmail Balaban, Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü sporcusu olarak güreş hayatına devam edelim.

  En Çok Okunanlar