More
  Ana SayfaGÜNDEMSon Dakika! Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar Oldu! Alpaslan Çakar...

  Son Dakika! Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar Oldu! Alpaslan Çakar Kimdir?

  Ziraat Bankası genel müdürü Alpaslan Çakar oldu. Ziraat Bankası eski Genel Müdürü Hüseyin Aydın 5 Temmuz 2011 tarihinden beri müdürlük makamında oturuyordu. Aydın, Ziraat Bankası’nın 26 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu sonrası görevinden ayrılarak yerini Alpaslan Çakar’a bıraktı.

  Yaklaşık 10 yıldır Ziraat Bankası Genel Müdürü olan Hüseyin Aydın yerini bankanın Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Alpaslan Çakar’a bıraktı.

  Eski genel müdür Hüseyin Aydın, Ziraat Bankası’nın Ankara’daki tarihi binasında yapılan devir teslim töreni sırasında “1983 yılında ilk göreve başladığım son 10 yıldır da Genel Müdür olarak hizmet verdiğim Ziraat Bankası’nda görevimi çok değerli bir çalışma arkadaşıma devretmekten dolayı mutluluk duyuyorum Alpaslan Bey’in Bankamız için gösterdiği gayretler Genel Müdür unvanıyla da artarak devam edecektir. Ülkemiz ve Bankamız için hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasını yaptı.

  Tören sırasında Alpaslan Çakar ise “Bankamızın bir bankadan daha fazlası olmasının mimarlarının başında gelen Sayın Hüseyin Aydın’a yapmış olduğu üstün hizmetlerinden ötürü şahsım ve Ziraat Bankası ailesi adına şükranlarımı sunuyorum.  Ziraat’in Türkiye’nin en etkin ve önemli bankalarından biri olmasında önemli işler yapmış, büyük bir değişim dönüşüm projesine imza atmış, Bankacılık sektörünün kıymetli bir üstadından bu görevi almak benim için gurur verici. Temsil edeceğim görevin mesuliyetinin farkında olarak, Ülkemize ve Bankamıza hizmet etme yolunda gayretle çalışacağım” sözlerini söyledi.

  Alpaslan Çakar Kimdir?

  Alpaslan Çakar, üniversite eğitimini 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden tamamladı. Meslek hayatına 1996 yılında Ziraat Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Çakar, Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmanın yanı sıra Bölge Baş Müdürlüğü ve Daire Başkanlığı yaptı. Bireysel Bankacılık, Operasyonel İşlemler, Dağıtım Kanalları Yönetimi ve Ödeme Sistemleri alanlarında Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yerine getirdi.

  Çakar son olarak 2018’de Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığına getirilmişti lpaslan Çakar 26 Mart 2021 tarihinde Ziraat Bankası Genel Müdürü görevini üstlendi. Alpaslan Çakar  evli ve dört çocuk babasıdır.

  En Çok Okunanlar