More
  Ana SayfaSPORSon Dakika! Sabine Schmitz yaşamını yitirdi! Sabine Schmitz Kimdir?

  Son Dakika! Sabine Schmitz yaşamını yitirdi! Sabine Schmitz Kimdir?

  Son Dakika! Sabine Schmitz yaşamını yitirdi! Alınan bir son dakika haberi Almanyayı yasa boğdu. “Nürburgring’in Kraliçesi” ismiyle bilinen ünlü yarış pilotu Sabine Schmitz yaşamını yitirdi. Sabine Schmitz Kimdir?

  Uzun süredir kanserle mücadele eden Almanya’nın ünlü ve başarılı kadın yarış pilotu, Sabine Schmitz 51 yaşında hayata gözlerini yumdu. Üç yıldan fazla süredir hastalığı yenmeye çalışan Sabine Schmitz 24 Hours Nürburgring yarışını kazanan tek kadın yarış pilotu olarak tarihe geçmişti.

  Ünlü pilot, 2017 yılında kanser hastalığı ile mücadele ettiğini açıklamıştı. Hayatı boyunca üç kez şampiyon olan efsane pilot, ilk birinciliğini 1996’da BMW M3 kullanarak aldı. Daha sonraki sene yarışı Scheid, Hans-Jürgen Tiemann ve Peter Zakowski ile kazandı. Ünlü pilot, 2008’de ise Porsche ile 3. kez ilk sırada yer almaya hak kazandı.

  “Nürburgring’in Kraliçesi” olarak tanınan bir dönem BBC’nin Top Gear programını da sunan Schmitz eşi ile beraber bir yarış ekibi kurarak büyük başarılar elde etti. Nürburgring ünlü yarışçının vefatının ardından resmi twitter hesabından “Sabine Schmitz uzun bir hastalıktan sonra çok erken vefat etti. Onu ve neşeli doğasını özleyeceğiz. Huzur içinde uyu Sabine” notunu paylaştı.

   

  En Çok Okunanlar