More
  Ana SayfaGenelSon Dakika Haberi! Kar Geri Mi Geliyor? İstanbul'da Kar Yağacak Mı?

  Son Dakika Haberi! Kar Geri Mi Geliyor? İstanbul’da Kar Yağacak Mı?

  Son dakika haberi… Kar Geri Mi Geliyor?Yapılan açıklamalara göre kar geri geliyor. Tüm Türkiye baharın gelmesini beklerken “Kar geliyor” açıklaması herkesi şaşırttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ardı ardına uyarılar yayınladı. İstanbul’da Kar Yağacak Mı?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre bu geceden itibaren Türkiye kar yağışının etkisi altına girecek. Hava sıcaklıkları düşerken yurdun pek çok yerinde kar yağması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen kar yağışı nedeniyle halka uyarılarda bulundu.

  Tüm Türkiye bahar aylarının yaklaşması ile havaların ısınmasını beklerken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden kar uyarısı geldi. Mart ayının gelmesi ile birçok şehirde havalar ısındı ve bahar kendini göstermeye başladı. Yapılan açıklamaya göre bu akşam kar yağışı başlayacak ve kış kendini gösterecek. Tüm illerde kar yağışının yaşaması beklenirken hava sıcaklıkları da düşecek.

  İstanbul’da hava sıcaklıklarının 5 derece kadar düşmesi bekleniyor. Bununla beraber yağmur yağışı da etkili olacak. Ankara’da karla karışık yağmur yağması bekleniyor.Doğu Anadolu Bölgesi’de ise kar yağışı gözlenecek.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu olması beklenirken öğle saatlerinden sonra İç Ege ve Eskişehir çevrelerinde, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz’in batı kıyılarında, İç Anadolu’nun doğusunda, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda v Giresun, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde yağışlar gerçekleşecek.

  En Çok Okunanlar