More
  Ana SayfaMAGAZİNSibel Can Kimdir? Sibel Can Kaç Yaşında?

  Sibel Can Kimdir? Sibel Can Kaç Yaşında?

  Uzun zamandır gözlerden uzak olan Sibel Can “Şarkılar Bizi Söyler” isimli bir programla ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor. Yeni bir program yapacağının duyurulmasının ardından Sibel Can kimdir sorusu gündeme geldi. Sizler için Sibel Can kimdir? Sibel Can kaç yaşında? Sorularının cevaplarını araştırdık.

  Çok küçük yaşlardan itibaren sahnelere çıkmaya başlayan Sibel Can yeni bir program yaparak hayranları ile buluşmaya hazırlanıyor. Sanat yaşamı boyunca Padişah, Çakmak Çakmak gibi önemli işlere imza atan güzel şarkıcı hakkındaki bilgileri derledik. 

   

  Sibel Can Kimdir?

  Asıl adı Sibel Cangüre olan ünlü şarkıcı 1 Ağustos 1970 yılında  Yugoslav göçmeni Engin Cangüre ve Mudanya, Bursa’lı Emine Gül Sezer Cangüre’nin çocukları olarak hayata gözlerini açtı. İstanbul Karagümrük’te doğan şarkıcının babası pek çok ünlü isimle çalışan bir kemancıydı. 

  Sibel Can ilk olarak sahneye 14 gibi çok genç bir yaşta çıktı. Sanatçı babası ile beraber turnelere çıkmaya ve gittiği yerlerde sahne alarak oryantal dans yapmaya başladı. Can, oryantalin yanı sıra solistlik de yapıyordu. 

  Sibel Can, Fahrettin Arslan’ın desteği ile 17 yaşında Maksim Gazinosu’nda çıkmaya başladı ve assolist oldu. Sibel Can sonraki yıllarda televizyon ve sinema dünyasına giriş yaptı. 

  1988 yılında Hakan Ural ile Zerrin Özer’in evinde dünya evine girdi. Bu evlilikten daha sonra Engincan ve Melisa adında iki çocuğu oldu. Hakan Ural’dan 1999 yılında  boşanan ünlü sanatçı, bir yıl sonra Sulhi Aksüt ile dünya evine girdi. Bu evlilikten Emir isminde bir erkek çocuk sahibi oldu. 

  En Çok Okunanlar