More
  Ana SayfaGÜNDEMSerdar Ortaç Kimdir? Serdar Ortaç Şarkıları Nelerdir? Serdar Ortaç Yaşında?

  Serdar Ortaç Kimdir? Serdar Ortaç Şarkıları Nelerdir? Serdar Ortaç Yaşında?

  Magazin basının yıllardır yakından takip ettiği Serdar Ortaç sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Menajerimi Ara isimli diziye konuk oyuncu olarak katılan Ortaç, televizyon izleyicileri tarafından merak edilerek araştırılmaya başlandı. Peki, Serdar Ortaç Kimdir? Serdar Ortaç Şarkıları Nelerdir? Serdar Ortaç Yaşında?

  Şarkıcı, söz yazarı ve besteci Serdar Ortaç 16 Şubat 1970 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Kırım kökenli olan sanatçının babası Kastamonuludur. Annesi ise Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Yılankale Köyü’ndedir. İlköğretime Kocamustafa Paşa ilk okulunda başlayan Ortaç, lise eğitimini Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Torna ve Tesviye Bölümünde tamamladı. Yükseköğrenimine Bilkent Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünde başladı. Ancak, tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı. Yıllardır Türkiye’nin yakından takip ettiği Serdar Ortaç Kimdir? Serdar Ortaç Şarkıları Nelerdir? Serdar Ortaç Yaşında?

  Ortaç okulu bıraktıktan sonra bir yıl kadar bir radyoda program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Ortaç’ın radyo programlarını dinleyen bir yapımcının teklifi üzerine o dönemin ünlü plak yapım şirketlerinden biri olan RAKS şirketi ile anlaşarak o güne kadar yazdığı şarkıları seslendirme fırsatı buldu.

  Ortaç, 17 Ağustos 1994 tarihinde “Aşk İçin” albümü ile müzik dünyasına girdi. Sanatçı en büyük çıkışını “Karabiberim” şarkısı ile yaptı. Sanatçı bu başarıları ile 1. Kral TV Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” ödülünü kazandı. Ortaç doksanlı yıllar boyunca pek çok hit şarkıyı piyasaya çıkardı ve büyük beğeni topladı.

  21 Ekim 1999 yılında çıkardığı “Bilsem Ki” albümü büyük bir çıkış yakaladı. Ortaç, “Kral TV Video Müzik Ödülleri”de pop müzik en iyi erkek sanatçı ödülüne layık görüldü.

  Çıkardığı Albümler

  Aşk İçin (1994)

  Yaz Yağmuru (1996)

  Gecelerin Adamı (1998)

  Bilsem Ki (1999)

  Okyanus (2002)

  Çakra (2004)

  Mesafe (2006)

  Nefes (2008)

  Kara Kedi (2010)

  Ray (2012)

  Bana Göre Aşk (2014)

  Çek Elini Kalbimden (2015)

  Serdar Ortaç Diskoya Götür (2015)

  Gıybet (2016)

  Cımbız (2017)

   

  En Çok Okunanlar