More
  Ana SayfaMAGAZİNSelena'nın Nazlı'sı Dilara Kurtulmuş Kimdir?

  Selena’nın Nazlı’sı Dilara Kurtulmuş Kimdir?

  Selena’nın Nazlı’sı Dilara Kurtulmuş Kimdir? sorusu son zamanlarda merak edilen bir konu oldu. Bir zamanların fenomen dizisi Selena’nın Nazlı’sı olarak bilinen Dilara Kurtulmuş bugün 22 yaşında. Selena dizisinin hayatının dönüm noktası olduğu anlatan genç oyuncunun hayatının bilinmeyenlerini sizler için derledik. Dilara Kurtulmuş kaç yaşında? Dilara Kurtulmuş nereli?

  Bir dönemin en ünlü çocuk dizilerinden olan ve yayınlandığı tarihlerde büyük beğeni toplayan Selena dizisinin oyuncuları zaman zaman merak edilerek araştırılıyor. Pek çok insan küçükken izledikleri oyuncuların yeni hallerini merak ediyorlar. Dizinin en çok merak edilen karakterlerinden biri de Nazlı karakterine hayat veren Dilara Kurtulmuş. Şimdilerde 22 yaşında genç bir kız olan Dilara, kendisine hala çocuk rolleri geldiği aslında bir dramada yer almak istediğini anlatıyor.

  Hürriyet’ten Eda Solmaz’ın haberine göre; Kurtulmuş, küçükken bir cast ajansına yazdırıldığını sonrasında ise pek çok yapımda yer aldığını anlattı. Oyuncu Selena’ya nasıl dahil olduğundan da bahsetti. Kurtuluş şu ifadeleri kullandı:”Ailemin giyim mağazası vardı, orada çalışan birinin abisi de ‘Selena’nın setindeymiş. Çalışanımız, ‘Nazlı’ rolü için beni aradıklarını öğrendikten sonra bir araya gelmemizi sağladı. Ardından 8 yaşında ‘Selena’da oynamaya başladım. Dizi, hayatımın dönüm noktası oldu”

  Kurtuluş Selena’nın ardından hayatında yaşadıklarından da bahsetti. “İnsanların beni ‘Selena’ yüzünden mi sevdiklerini tam anlayamıyordum. Birazcık da üzülüyordum, sokaktaki insanların bana sürekli ‘Selena’ demesinden. Ama sonrasında da alıştım” açıklamalarını yaptı.

  Uzun süredir herhangi bir yapımda yer almayan ve setlere ara veren Kurtuluş; “Liseye başladıktan sonra dizilerde oynamadım. Okulumu aksatacağımı fark ettim. Derslerime odaklanmak istedim. Üniversitede ‘Moda Tasarımı’ bölümüne girdim ve o mesleğe odaklandım” dedi.

  Kendisine hala küçük çocuk rolleri geldiğini söyleyen genç oyuncu sözlerine şunları ekledi: “20 yaşındaydım ve hâlâ 12 yaşındaki kızın rolü geliyordu. Üniversitenin sonlarına doğru herkes hayatının adımlarını atmaya başlamışken, ‘Ben şimdi ne yapacağım’ diye düşündüm. ‘Neden oyunculuğu bırakıyorum ki? Neden insanlar unutmuyor, sokağa çıktığımda hâlâ ‘Selena’ diyorken… Neden, bu tanınmışlığı kaybediyorum’ gibi soruların cevabını aradım”

  Dilara Kurtulmuş Kimdir?

  Dilara Kurtuluş, 12 Mayıs 1998 tarihinde Avusturya’da dünyaya gözlerini açtı. Kurtulmuş daha sonra ailesi ile beraber 2 yaşındayken Türkiye’ye geldi. Kurtulmuş lisan eğitimine Haliç Üniversitesi Moda Tasarımı bölümünde başladı ve burada tamamladı.

  Çok küçük yaşlarda oyunculukla tanıştı. Reklam filmlerinde oynayan genç oyuncu 2002 yılında Anne Babamla Evlensene dizisinde ilk oyunculuk deneyimine sahip oldu. Daha sonra ‘Hayat Bilgisi’, ‘Bir Dilim Aşk’ ve ‘Kadının Sessizliği’ dizilerinde yer aldı.

  Kariyerinin en önemli çıkışı ise 2006-2009 yılları arasında yayınlanan ‘Selena’ dizisinde hayat verdiği Nazlı karakteri ile oldu. Daha sonra 2009’da ‘Nefes’ ve 2011’de ‘Nuri’ adlı projelerde rol aldı. 2009 yılında ‘Çınar’ adlı kısa filmde bulundu.

   

  En Çok Okunanlar