More
  Ana SayfaGenelSeda Sarıbaş Kimdir?

  Seda Sarıbaş Kimdir?

  Ak Parti’nin yeni MKYK üyelerini açıklamasının ardından listede ismi yer alan Seda Sarıbaş en çok merak edilen üyelerden biri oldu. Yeni açıklanan toplamda 75 üyeden oluşan MKYK listesinde 19 kadın üye ye alıyor. Bu üyelerin arasında yer alan Seda Sarıbaş kimdir? Seda Sarıbaş Nereli?

  Geçtiğimiz gün yapılan Ak Parti 7. Olağan Kongresi’nin ardından yeni MKYK üyeleri açıklandı. Üyelerin açıklanması ile gözler yeni üyelere çevrildi. Kadın üyeler arasında en çok merak edilen kişilerden biri de Seda Sarıbaş oldu. Peki, Seda Sarıbaş kimdir? İşte bu sorunun cevabı…

  Seda Sarıbaş Kimdir?

  Ak Parti MKYK üyesi olan Seda Sarıbaş, 2014 2018 yıllarında Ak Parti Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi oldu. 2016 2018 yılllarında ise Ak Parti Aydın Önceki Dönem Kadın Kolları İl Başkanı olarak görev aldı. Seda Sarıbaş Didimli iş insanı Sedat Sarıbaş ile evlidir. Bir süre eşi ile beraber benzin istasyonu işleten Seda Sarıbaş 2006 yılında “Veet Türkiye Güzeli” seçilmiştir. Gazi Üniversitesi’nde İşletme, Anadolu Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi üzerine lisans öğrenimi tamamladı. Sarıbaş daha sonra sosyoloji üzerine yüksek lisans yaptı. Aslen Adanalı Sarıbaş’ın iki çocuğu bulunuyor.

  En Çok Okunanlar