Sağlığı Tehdit Eden Besinler! Hangi Besinler Zararlıdır? - SimgoloSimgolo

15 Temmuz 2021 - 00:56

Sağlığı Tehdit Eden Besinler! Hangi Besinler Zararlıdır?

Son Güncelleme :

05 Mart 2021 - 10:21

1

Beslenme uzmanları bazı besinler konusunda bizleri uyarıyor ve tüketiminin zararlı olduğunu söylüyor. Ancak, bazı besinler var ki hepsini masum sanıp tüketmeye hatta çocuklarımızı bunlarla beslemeye devam ediyoruz. İşte sağlıksız olduğunu bilmediğiniz besinler… Sağlığı tehdit eden besinler sizler için araştırdık. Hangi besinleri zararlıdır?

2

Markete gittiğinizde alacağınız eğer besin ürünü ise mutlaka etiketini ve içindekiler kısmını okumalısınız. Etiketini okumadan aldığınız bazı gıda maddeleri son derece sağlıksız. Çünkü pek çoğu şeker bombası diyebileceğimiz kadar şeker barındırıyor. İşte zararını bilmediğiniz yedi gıda maddesi…

3

Konserve Sebzeler: Son derece kolay hazırlanan ve sıklıkla tercih edilen konserve sebzelerin tam bir şeker deposu olduğunu biliyor musunuz? Firmalar bu besinlerin lezzetlerini arttırmak için içlerine yüksek oranda şeker koyuyor. Bu durum nedeniyle konserve sebzelerde yüksek oranda şeker yer alıyor.

4

Diyet Ürünleri: Markete gittiğinizde karşınıza sayısız diyet ürünü çıkıyordur. Bu ürünler genellikle sağlıklı beslenmek isteyen ve kilolarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Ancak, bu besinlerin büyük çoğunluğu yüksek oranda şeker içeriyor.

5

Mısır Gevreği: Mısır gevrekleri de şeker ortalaması yüksek olan besinlerden. Mısır gevreğinin üzeri parlaksa ve son derece tatlıysa içinde şeker var demektir. Bir dilim kekten bile daha fazla şeker oranına sahip olan bazı mısır gevrekleri kan şekerinizin hızla yükselmesine neden olabilir.

6

Ekmek: Vazgeçilmez besinlerimizden biri olan ekmekte de hatırı sayılır oranda şeker yer aldığını biliyor musunuz? Özellikle market raflarında karşınıza çıkan paketli ekmekler gizli şeker barındırıyor. Bu yüzden marketlerden ekmek alırken mutlaka içindekiler kısmını okumalısınız.

7

Smoothıeler: Son zamanların en popüler içeceklerinden olan Smoothıeler çoğunlukla sağlıklı beslenmek için tüketiliyorlar. Evde yaptığınız Smoothıeler dışında dışarıdan alınan bazı Smoothıeler çok da sağlıklı olmayabilir. Bu yüzden bu tür içecekleri evde yapmanızda fayda var.

8

Meyveli Yoğurtlar: Hemen hemen herkesin severek tükettiği besinlerin başında gelen meyveli yoğurtlar sandığınız kadar masum atıştırmalıklar olmayabilir. Çünkü hazır meyveli yoğurtların pek çoğuna şeker ekleniyor.

9

Soslar Ve Çeşniler: Yemeklere ve salatalara eklenerek lezzet katması beklenen soslar ve çeşniler de şeker içeriyor. Yüksek oranda şeker içeren bu gıda maddelerini evininizde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz.