water splash with bubbles isolated on white

Saf suyun özellikleri arasında en önemlisi mineralleri de dahil içerisindeki tüm maddelerden ayrıştırılmış olmasıdır.

1Saf su

Sandığınız kadar “saf” bir su değildir. Saf su denmesinin sebebi içindeki minerallerin alınmış olmasındandır.

2Saf Su

Bildiğimiz ve içtiğimiz suyun içinde bulunan kalsiyum, potasyum, sodyum, magnezyum, fosfat gibi mineraller saf suda yok denecek kadar azdır.

3Saf su

doğal ortamda hiçbir şekilde bulunmaz. Laboratuvarlarda çeşitli yöntemlerle elde edilir.Saf su, doğal ortamda hiçbir şekilde bulunmaz. Laboratuvarlarda çeşitli yöntemlerle elde edilir.

4Saf Su

Destilasyon, reverse osmosis, iyon değişimi ve filtreleme saf su elde etmek için kullanılan yöntemlerden bazılarıdır.

5Saf su

genellikle tıp, laboratuvar hizmetleri, metal sektörü, elektronik sektörü, cam ve plastik sektörü, kimya sektörü gibi alanlarda kullanılır.

6Saf su

Normal bir sudan bakarak ayırt etmek mümkün değildir. Ancak içilmesi halinde saf su olduğu anlaşılabilir. İçerisinde mineral bulunmadığı için ağızda yavan ve buruk bir tat bırakır.

7Saf su

Çeşitli şekillerde evlerimize de girmektedir. Ütü ve radyatör suyu olarak kullandığımız sular saf sudur.

8Saf Su

Sanıldığı gibi saf olmamasına rağmen son yıllarda bebek bezi ve ıslak mendillerde de saf su kullanıldığı dikkat çekmektedir.

9Saf su

Vücutla teması zararlı sonuçlar doğurabilir. Saf su hipotonik özellik gösterdiği için ciltle uzun süreli teması halinde toksik etki yaratır. Hücreler saf suyu içine çekerek şişer ve patlarlar.

10Saf su

İçilmesi halinde vücuttaki iyon dengesinin bozulacağı, aşırı içilmesi halindeyse su zehirlenmesine yol açabileceği belirtilmektedir.