Saçlara İyi Gelen Yağlar Nelerdir? Saç Bakımı Nasıl Yapılır? - SimgoloSimgolo

30 Temmuz 2021 - 23:49

Saçlara İyi Gelen Yağlar Nelerdir? Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme :

05 Mart 2021 - 12:16

1

Saçların güzel ve sağlıklı olması için bazı bakım önerilerine uymanız gerekir. Bu bakım önerilerinden en çok üstünde durulunanı da saç yağlarını düzenli kullanmaktır.Peki, saçlara iyi gelen yağlar nelerdir? Saç bakımı nasıl yapılır?

2

Sık kullanılan maşa ve saç düzleştirici benzeri yüksek ısılı eşyalar, hava kirliliği, saçların kısa aralıklarla boyanması gibi nedenlerden dolayı saçlar zamanla yıpranarak kötü bir görünüme sahip olur. Saç uzmanlarının açıklamalarına göre A, D, E ve B vitaminleri saçların parlak olmasına yardım eder. Bunun dışında kullanılan bazı yağlar sayesinde de saç bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Sizler için saçlara iyi gelen yağlar nelerdir ve saç bakımı nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını hazırladık.

3

Argan Yağı: Argan yağı, saçlar için adeta doğal bir güneş koruyucu görevi görür. Altın yağ olarak adlandırılan argan yağı, saçları yüksek ısının olumsuz etkilerinden korur.

4

Jojoba Yağı: Saç kırılmalarını ortadan kaldıran jojoba yağı, kepeklenmenin de önüne geçer. Bununla beraber bu yağ, anti alerjenik olduğu için saç derisi hastalıklarının çaresi olarak biliniyor.

5

Avokado Yağı: Avokado Yağı, saçların nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. A,D,E ve B vitaminlerini barındıran yağ, saçın hızlı uzamasını sağlar.

6

Nar Çekirdeği Yağı: Nar Çekirdeği Yağı, kuru saçlı kadınların kurtarıcıdır. Nar çekirdeği yağı hem antioksidan açısından zengindir hem de hücre yenileyici özelliğe sahiptir.

7

Zeytinyağı: Hem yemeklerde hem de saç bakımında kullanılan zeytinyağının sayısız faydası var. Kuru ve yıpranmış saçlara E vitaminini desteği sağlayan yağ, tüm saç tipleri için oldukça yararlı.

8

Hindistan Cevizi Yağı: Yıpranan saçları en kolay eski sağlığına geri çevirebilecek olan yağ, hindistan cevizi yağıdır. Saçların parlaklığını arttıran hindistan cevizi yağı, saç derisindeki yağ oranını dengeler. Kuru saçlar için kullanılması gereken önemli bir yağdır.

9

Üzüm Çekirdeği Yağı: Bu şifalı yağ, linoleik asit ve E vitamini ile saç sağlığını destekleyen ve kafa derisinin doğal dengesinde kalmasını sağlayan yağlardan biridir. Ayrıca, kuruluğun giderilmesine yardımcı olur.