More
  Ana SayfaGÜNDEMSabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü Nevra Serezli'ye Verildi! Sabancı Yaşam Boyu Başarı...

  Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü Nevra Serezli’ye Verildi! Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü Kime Verildi?

  Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü Kime Verildi? Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü Nevra Serezli’ye verildi. Her verilen Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü bu yıl usta oyuncu Nevra Serezli’ye verilecek. Sabancı Vakfı, sosyal medya hesabında bir video yayınlayarak bu yıl ödülün Nevra Serezli’ye verileceğini duyurdu.

  Sabancı Vakfı, tarafından her yıl verilen Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün bu yılki sahibi ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Nevra Sereli’ye verilecek. Nevra Serezli, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ne özel bir de tiyatro bildirisi okudu.

  Sabancı Vakfı ise bir sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Geride bıraktığımız dönem, canlı performans dünyası için çok zor geçti; birçok sanatçı, teknisyen ve zanaatkâr zaten belirsizliklerle dolu bu meslekte hayatlarını güçlükle idame ettirebildi. Belki de sektörün içinde barındırdığı bu daimi belirsizlik, onları pandemi sürecini daha akılcı ve cesur bir biçimde atlatmaya hazırlamıştı. Hayal güçlerini günün koşullarına uydurarak tabii ki büyük ölçüde internet sayesinde, yenilikçi, keyifli ve dinamik etkileşim yolları buldular bile. İnsanlar dünya üzerinde var oldukları günden beri birbirlerine hikâyeler anlattı. Ve güzelim tiyatro kültürü, biz insanlar burada olduğumuz sürece yaşamaya devam edecek. Yazarların, tasarımcıların, dansçıların, ses sanatçılarının, oyuncuların, müzisyenlerin, yönetmenlerin yaratma güdüsü asla bastırılamayacak ve çok yakın bir gelecekte yeni bir enerjiyle, hepimizin paylaştığı bu dünyaya dair yeni bir anlayışla yine meyvelerini verecek.”

   

  En Çok Okunanlar