More
  Ana SayfaGenelŞaban Ayı Ne Zaman? 2021 Şaban Ayı Ne Zaman?

  Şaban Ayı Ne Zaman? 2021 Şaban Ayı Ne Zaman?

  Tüm müslüman alemi tarafından kutsal sayılan üç ayların ikinci Şaban Ayı’dır. Ramazan ayının geliş tarihinin yakınlaşmasının ardından Şaban ayının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Sizler için Şaban Ayı Ne Zaman? 2021 Şaban Ayı Ne Zaman?sorularının cevaplarının araştırdık.

  Şaban ayının gelmesine günler kaldı. Şaban ayı müslümanlar için  mübarek bir a olmasının yanı sıra bu ay içinde Berat Kandili de kutlanacak. Bu ayı boş geçirmek istemeyen ve ibadet etmek isteyen kişiler Şaban Ayı Ne Zaman? 2021 Şaban Ayı Ne Zaman?şeklinde aratma yapmaya başladılar.

  Şaban Ayı Ne Zaman?

  Diyanet İşleri Başkanlığı her yıl dini günleri ve bayramları yayınlıyor. Diyanet takvimine göre; Şaban ayı, 14 Mart 2021 Pazar günü başlayacak. Bu ay içinde idrak edilecek olan Berat Kandili ise 27 Mart 2021 Cumartesi gününe rastlıyor.

  Recep, Şaban, Ramazan aylarının ikincisi olan Şaban ayı, İslam dünyasının mübarek saydığı ve önem verdiği aylar arasında yer alıyor. Berat Kandili’ni de içinde bardıran Şaban ayı, Ramazan’ın gelişini müjdeleyen bir aydır.

   

  En Çok Okunanlar