More
  Ana SayfaGenelRıdvan Dilmen Yorumculuğu Bıraktı Mı? Rıdvan Dilmen Kimdir?

  Rıdvan Dilmen Yorumculuğu Bıraktı Mı? Rıdvan Dilmen Kimdir?

  Uzun yıllardır ekranlarda futbol yorumculuğu yapan Türk futbolunun usta isimlerinden biri olan Rıdvan Dilmen şok bir karar aldı. Rıdvan Dilmen yorumculuğu bıraktı mı? Rıdvan Dilmen kimdir?

  Eski futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen şaşırtan bir karar aldı. Dilmen  futbol yorumculuğunu bıraktığını açıkladı.Dilmen’in 15 yıldır  NTV’de yayınlanan %100 Futbol programında yorumculuk yapıyordu. Program sayısız ödül kazandı.

  Rıdvan Dilmen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yorumculuğu bıraktığını söyledi. İşte Dilmen’in açıklaması…

  “43 yıl önce lisanslı futbolcu olarak girdiğim Türk futbol ailesine; onurumla, şerefimle, namusumla hizmet ettiğimi Mill Futbolcu-Teknik Direktör-Futbol Yorumcusu olarak yürüttüğüm süreci bugün itibariyle sonlandırıyorum. Vicdanen çok rahatım. Hiçbir şahıs, camia ve kurumla ilgili asla saygısızlığım olmadı. Ancak son dönemde organize bir şekilde hedef gösterilerek bana ve aileme yaşatılan üzüntüyü, iftiraları başkaları gibi kabul etmem mümkün değildir! Şimdiye kadar olduğu gibi; rahmetli Babamın ve Annemin bana bıraktığı en anlamlı miras olan DİLMEN soyadını Rabbim izin verdiği sürece onurumla taşımaya devam edeceğim.

  Doğuş Grubu Sayın Başkan’ı Ferit Şahenk Bey’e ve NTV ailesine teşekkür ederim. Tüm izleyicilerimize minnettarım.

  Yakın bir zamanda; bana ve aileme yapılan iftira dolu bu kampanyanın aktörlerini, asıl amaçlarının şahsım üzerinden! halkı kin ve nefretle kutuplaştırmak olduğunu, tetikçilerini ve AZMETTİRİCİLERİNİ bilgi ve belgelerle tek tek ifşa edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.  Sevgi ve Saygılarımla Rıdvan DİLMEN

   

  Rıdvan Dilmen Kimdir?

  Rıdvan Dilmen 15 Ağustos 1962 tarihinde Nazilli’de dünyaya gözlerini açtı. Dilmen ilk kez futbola 1972 senesinde Sümerspor altyapısında başladı. 1979 senesinde Muğlaspor‘a 1980 senesinde Boluspor‘a transfer olan Dilmen, 1983-87 yılları arasında da Sarıyer‘de oynadı. Usta futbolcu, 1987 senesinde, Fenerbahçe‘ye transfer oldu. Futbolu bırakana kadar bu takım yer aldı. Dilmen 1995 senesinde futbol oynamayı bıraktı. 

  Futbolu bırakmasının ardından  teknik direktörlüğe başladı. Vanspor, Fenerbahçe, Konyaspor, Altay, Adanaspor, Karşıyaka gibi takımları yönetti. 

  En Çok Okunanlar