Reşat Nuri Güntekin'nin Eseri 11 Yıl Sonra Yeniden Ekranlara Veda Ediyor - SimgoloSimgolo

14 Temmuz 2021 - 16:03

Reşat Nuri Güntekin’nin Eseri 11 Yıl Sonra Yeniden Ekranlara Veda Ediyor

Son Güncelleme :

14 Temmuz 2021 - 11:49

Reşat Nuri Güntekin’nin Eseri 11 Yıl Sonra Yeniden Ekranlara Veda Ediyor

2006 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan drama türündeki televizyon  dizisi 2021’de yine gündem olmayı başardı. Başrollerini Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen ve Deniz Çakır’ın paylaştığı  Yaprak Dökümü bugün ekranlara bir kez daha veda ediyor.

Twitter’da Tweetler Atılıyor

Büyük beğeni kitlesi olan Yaprak Dökümü sosyal medyada olay yarattı.

Dizinin Oyuncuları 

Ali Rıza Bey – Halil Ergün 

Köklü bir aileden gelen Ali Rıza Bey İstanbul’da doğmuştur. Kaymakamlık görevi için Trabzon’a taşınan Ali Rıza Bey, haksızlığa tahammül edemediği için Kaymakamlık görevinden ayrılır. Şevket, Fikret, Leyla, Necla ve Ayşe adında beş çocuğu olan Ali Rıza Bey Necla’nın üniversite sınavı için İstanbul’a yerleşir. İstanbul’un ekonomik şartları altında verdiği  mücadelesini anlatır.

Hayriye Tekin- Güven Hokna

Eşi Ali Rıza Bey ile çocukları arasında kalan bir annedir. Eşinin çok fazla dürüst olmasına anlam veremeyen Hayriye Hanım ailesine çok düşkündür.

Bennu Yıldırımlar- Fikret 

Hayriye Hanım ile Ali Rıza Bey’in en büyük çocuklarıdır. Bazı olayları görse ve duysa başkalarına haber vermeyen Fikret’in tek isteği mutlu bir yuva kurup evden uzaklaşmaktır.

Hasan Küçükçetin – Şevket

Ailenin tek erkek çocuğudur. İstanbul’a yerleştiğinde bankada çalışırken Ferhunde’ye aşık olur ve evlenir. Hayata karşı toyluğu ile hatalar yapmaya başlar ve işler çıkılmaz bir hal alır.

Gökçe Bahadır – Leyla

Ailenin üçüncü çocuğu Leyla İstanbul’da tanıştığı Oğuz’a aşık olur. Başına gelen talihsizlikleri ve yaşadığı sıkıntılarla mücadelesini anlatır.

Fahriye Evcen – Necla

Ailenin dördüncü kızıdır. Ablası ile aynı kişiye aşık olur  yine de sevdiği adamdan vazgeçmeyen Necla hırslı bir kişiliğe sahiptir.

Deniz Çakır – Ferhunde 

Yetimhanede büyüyen Ferhunde geçmişinde yaşadığı olaylar nedeniyle geçmişin izlerini atamaz. Her zaman daha fazlasını arzulayıp, daha iyi şartlarda yaşamak ister. Tek arzusu lüks bir hayattır ve bunun için  çabalar. Ali Rıza Bey ve Hayriye Tekin’nin eski gelinleridir.

Tolga Karel – Oğuz 

Kaçamak ilişkileri ile iki kardeşin arasını bozan Oğuz’un tek amacı kolay yoldan zengin olmaktır.

 

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.