More
  Ana SayfaGenelRasim Öztekin Münir Özkul'la Anısını Böyle Anlatmıştı!

  Rasim Öztekin Münir Özkul’la Anısını Böyle Anlatmıştı!

  Usta sanatçı Rasim Öztekin, geçtiğimiz akşam arkasında büyük başarılar bırakarak aramızdan ayrıldı. Öztekin bir süredir sanat yaşamında başından geçen olayları Youtube kanalında yayınlayarak sevenleri ile paylaşıyordu. Rasim Öztekin’in Engin Günaydın ve Münir Özkul ile arasında geçen bir anısını da anlattığı ortaya çıktı.

  Türkiye’nin değerli oyuncularından Rasim Öztekin, kendi adına açtığı ‘Rasim Öztekin TV isimli kanalında hayatı boyunca başından geçen olayları anlatıyordu. Öztekin bir videosunda Münir Özkul ve Engin Günaydın’la kendisi arasında 1989 yılında geçen bir anıdan şöyle bahsetmişti:

  “1989 senesindeyiz. Yer: Beyoğlu Küçük Sahne. İstanbul’u Satıyorum’u oynuyoruz. Kadro acayip; Ferhan Şensoy, Münir Özkul, Erol Günaydın, Baykal Kent, ben, Renan Bilek, Boran Kaya… Oyunu oynadık, bitti. Hepimiz giyindik, yavaş yavaş tiyatroyu terk edeceğiz. Her akşam da Erol abiyle Ferhan sahnenin önünde vedalaşır, öyle giderler evlerine… Biz de Münir abiyle çıkış kapısına geldik. Erol abi, Münir abiyi evine bırakıyor, oradan kendi evine geçiyor.

  Münir abi, Erol abiye seslendi: ‘Erol ben gidiyorum, geliyor musun?’ dedi. Erol abi de ‘Yok yok sen git, ben Rasim’le gideceğim’ dedi. Münir abi bana döndü, ‘Rasim kim ya?’ dedi. ‘Ben de bilmiyorum Münir abi, Erol abi saçmalıyor herhalde…”

  En Çok Okunanlar