More
  Ana SayfaGenelRamazan Ne Zaman Başlıyor? 2021 Ramazan Ayı Ne Zaman?

  Ramazan Ne Zaman Başlıyor? 2021 Ramazan Ayı Ne Zaman?

  Müslümanlar tarafından her sene büyük bir heyecanla beklenen Ramazan ayının ilk gününün ne zaman olduğu herkes tarafından merak edilerek araştırılıyor. Ramazan ayının başlama tarihi Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan takvimde açıkça belirtildi. Peki, Ramazan Ne Zaman Başlıyor? 2021 Ramazan Ayı Ne Zaman?

  Müslümanlar her sene üç ayların başlaması ile beraber büyük bir heyecanla Ramazan Ayı’nın gelmesine bekliyorlar. Ramazan ayının hızla yaklaşması ile beraber ramazanın ilk günü ne zaman sorusu da merak edilmeye başlandı. Ramazan aynın ilk gününün ne zaman olduğu Diyanet İşleri Başkanlığınca çıkarılan ve tüm dini gün ve gecelerin hangi güne denk geldiğini açıklayan takvimde yer alıyor.Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre Ramazan ayı 13 Nisan’da başlayacak.

  Ramazan Ayı Ne Zaman Başlayacak?

  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı takvime göre; Ramazan ayı, nisan ayının 13. günü başlayacak. Ramazanın son günü ise 12 Mayıs tarihine denk geliyor.

  Ramazan ayının en önemli gecelerinden biri olan Kadir Gecesi ise 8 Mayıs tarihinde olacak. Ramazan Bayramı’nın ilk günü 13 Mayıs Perşembe, 2. gün 14 Mayıs Cuma, Ramazan Bayramı 3. gün ise 15 Mayıs Cumartesi.

  En Çok Okunanlar