More
  Ana SayfaSAĞLIKRamazan Ayında Tam Kapanma Olacak Mı? Ramazan Ayında Karantina Olacak Mı?

  Ramazan Ayında Tam Kapanma Olacak Mı? Ramazan Ayında Karantina Olacak Mı?

  Halk Tv’de yayınlanan bir televizyon programına Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu ve İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, katıldı. Bülent Tutluoğlu ve Lütfi Çamlı Ramazan ayında tam kapanma hakkında açıklamalar yaptı. Peki, Ramazan Ayında Tam Kapanma Olacak Mı? Ramazan Ayında Karantina Olacak Mı? Uzmanlar ne diyor?

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu ve İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, Halk TV’de yayınlanan Haber Masası programına konuk oldular.  Ramazan ayınında uygulanması beklenen tam kapanma hakkında açıklamalar yaptılar. Uzmanlar kararların kontrollü alınması gerektiğine dikkat çektiler.

  Açıklama yapam Çamlı “İzmir’de son 4 haftada yüzde 160’lık bir vaka artışı yaşandı. 39 tane il kırmızı durumda. Yüksek riskli ve çok yüksek riskli illerin nüfusu toplam nüfusun yüzde 90’ına yakın” sözlerini söyledi. Açıklamasına devam eden Çamlı “Ramazan ayında kapanma olacağına dair de birtakım söylentiler var ama bunların da iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Sahadan alınan verilerin detaylı incelenmesi bu süreçten ekonomik olarak etkilenecek mağduriyet yaşayacak kesimlerin çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Sokağa çıkma yasağı gibi toptancı karar sürece zarar verebilir. Esnafın, işçilerin mağduriyetleri karşılanmalı” açıklamalarını yaptı.

  Bülent Tutluoğlu ise konu hakkında şu sözleri kaydetti: “Hastaların yatış süresi uzadı. Kullandığımız cihazlarla tedavi etmeye çalışıyoruz ama tedavi edemediğimiz zaman hastalar için yoğun bakım süreci başlıyor. Bu süre de aylarla ifade edebileceğimiz anlamda uzun oluyor. yatak döngüsü olmadığı için yatak konusunda sıkışmaya başladık ve tıkanıklığa gidebiliriz”

   

  En Çok Okunanlar