More
  Ana SayfaGenelRamazan Ayı Ne Zaman Başlıyor? Ramazan 2021 Hangi Gün? Ramazan Bayramı 2021...

  Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor? Ramazan 2021 Hangi Gün? Ramazan Bayramı 2021 Ne Zaman?

  Ramazan ayının yaklaşmaya başlaması ile beraber Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor? Ramazan 2021 Hangi Gün? gibi sorular merak edilmeye başlandı. Tüm müslümanların hasretle beklediği Ramazan Ayı ne zaman başlıyor? sorusu en çok merak edilen konulardan biri oldu. Bunun yanında Ramazan Bayramı ne zaman? sorusuda merak ediliyor.

  Üç ayların gelmesi ile beraber Ramazan ayıda yaklaşmaya başladı. Milyonlarca müslüman oruç ibadetlerini Ramazan ayı boyunca yerine getirecek. Ramazan ayının ardından da Ramazan Bayramı başlayacak. Pek çok insan hem ramazanın ilk gününü hem de bayramın hangi tarihe geldiğini araştırmaya başladı. Ramazanın ilk günü ve bayramın Diyanet İşleri Başkanlığıca yayınlanan takvimde hangi tarihlere denk geldiği açıkça belirtildi.

  Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor?

  Diyanet İşler Başkanlığı tarafından açıklanan takvime göre; bu yıl mübarek ay 13 Nisan Salı günü başlayacak. Ramazanın son günü aynı zamanda arefe günü ise 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü olacak.

  Ramazan Bayramı 2021 Ne Zaman?

  Ramazan Bayramı’nın hangi gün olacağı da merak edilen günler arasında. Diyanet İşler Başkanlığı tarafından açıklanan takvime göre; bu yıl Ramazan Bayramı, ilk günü 13 Mayıs 2021 Perşembe günü olacak. İkinci günü  14 Mayıs 2021 Cuma, üçüncü günü ise 15 Mayıs 2021 Cumartesi olacak.

  En Çok Okunanlar