More
  Ana SayfaSAĞLIKPürüzsüz Bir Cilt İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

  Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

  Her kadın sağlıklı, sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Böyle bir cilde sahip olmanın en doğru yolu ise sağlıklı beslenmek. Eğer çok yağlı yemeklerle besleniyor  ya da cips ve asitli içecekler gibi sağlıksız ürünler tüketiyorsanız sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmanız oldukça zor. 

  Güzel bir cilt için ilk önce bunlardan vazgeçmeniz ve bol bol su içmeniz gerekiyor. Cilt bakımı yaparken kendi cilt tipinize uygun bakım maskeleri uygulamalısınız. Ayrıca, cilt temizleme bakımı yaparken çok sert peelingler kullanmamalısınız. 

  Bunu dışından cilt sağlığı için belli başlı bazı besinleri tüketebilirsiniz. İşte cilt güzelliğini destekleyen altı mucize besin…

  YUMURTA 

  Cilt bakımı için en çok kullanılan besinlerden biri yumurta. Yumurta pek çok cilt maskesinde kullanılan bir besin olmasının yanı sıra sık sık tüketilmesi gerekir. Çünkü, yüksek protein değerine sahip olan yumurta, cildin yenilenmesine yardımcı olur. Kalsiyum emilimini güçlendirerek cildin nemlenmesini sağlar. Bu nedenlerle her gün en az bir yumurta tüketilmelidir. 

  SOMON

  Omega-3 bakımından oldukça zengin olan somon balığı cilt sağlığını destekleme konusunda son derece yardımcı olan bir besindir. Cildin esnek olmasını sağlayan somon balığı, tahriş olmuş kuru ciltlere sahip olanlar tarafından sıklıkla tüketilmelidir. 

  KEREVİZ

  İnsan sağlığına pek çok faydası olan kereviz, cilt güzelliği içinde son derece önemli bir besin. Kereviz, K vitamini deposudur ve kan akışını düzenleyerek cildin sağlıklı olmasını sağlar. 

  ISPANAK 

  Ispanak, A vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Cildin daha sağlıklı olmasını sağlayan en önemli vitaminlerden biri de A vitaminidir. Ispanak tüketmek ciltte oluşan akneleri ve pullanmayı önler. 

  CEVİZ

  Ceviz akne oluşumunu engeller ve temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ceviz içerdiği çinko sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olur. 

  KIRMIZI DOLMA BİBER

  Ciltteki kan akışını düzenleyen kırmızı dolma biberde bol miktarda C vitamini bulunur. Kırmızı dolma biber, yaşlanmaya karşı savaşır. Kırışıklıkların oluşmasına engel olur. 

  En Çok Okunanlar