More
  Ana SayfaGenelÖGG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  ÖGG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Özel Güvenlik sınavının sonuçlara sınava giren herkes tarafında merak edilmeye başlandı. 20 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen sınavın ardından 23 Şubat günü sınavda sorulan soru ve cevaplar yayınlandı. Peki, ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Emniyet Genel Müdürlüğü, bünyesinde istihdam etmek üzere özel güvenlik görevlisi almak için 20 Şubat Cumartesi günü ÖGG sınavını gerçekleştirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü’de bir iş sahibi olmak isteyen adaylar bu sınavda ter döktü. Sınavın ardından tüm adayları aklında ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusu vardı. yapılan resmi açıklama ile ÖGG sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu.

  ÖGG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  Özel güvenlik sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak edenler gözlerini Emniyet Genel Müdürlüğü’ne çevirdi. ÖGG yani özel güvenlik sınav sonuçları 12 Mart tarihinde açıklanacak. Sınaz sorularına itiraz ise 24-25 şubat tarihinde yapılmıştı.

  Özel güvenlik sınav sonuçlarını öğrenmek için Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın internet sitesine girmenizde yeterli olacak. Sisteme giren aday T.C kimlik numaraları ile sınav sonuçlarını öğrenebilecekler.

  Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Şartlar Neler Geliyor?

  Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

  – Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

  – Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

  – Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olma

   

  En Çok Okunanlar