More
  Ana SayfaMAGAZİNNurseli İdiz Kimdir? Nurseli İdiz Kaç Yaşında?

  Nurseli İdiz Kimdir? Nurseli İdiz Kaç Yaşında?

  Demet ve Alişan İle Sabah Sabah programının bu sabahki konuğu ünlü sinema ve dizi oyuncusu Nurseli İdiz oldu. Programda Nurseli İdiz’i gören izleyiciler Nurseli İdiz kimdir? Nurseli İdiz kaç yaşında? sorularının yanıtlarını aramaya başladılar.

  Sabah saatlerinde yayınlanan Demet ve Alişan İle Sabah Sabah programına katılan Nurseli İdiz’in hayatı merak konusu oldu. Zaman zaman yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Nurseli İdiz, uzun yıllar sinema filmlerinde ve dizilerde Türk izleyicisinin karşına çıktı. İşte Nursel İdiz kimdir? Nurseli İdiz kaç yaşında? sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

  Nurseli İdiz Kimdir? Nurseli İdiz Kaç Yaşında?

  Gerçek ismi Nuran Nurseli Çamlıbel olan Nurseli İdiz, 6Ekim 1960 yılında dünyaya gözlerini açtı. Pendik’te doğan Nurseli İdiz İskeçe göçmeni bir ailenin kızıdır. İdiz’in babası  ressam Faruk Nafiz Çamlıbel annesi ise Deniz Çamlıbel’dır. Lise yıllarında Fen bölümü okuyan Nurseli İdiz, daha sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ve Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünde üniversite eğitimini tamamladı. 1981’de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 1981 yılında  “Şarkılar Neyi Söyler” adlı programı ve “Prizma” adlı programı sundu. Daha sonra pek çok dizi ve filmde yer aldı.

  En Çok Okunanlar