Nike İnsan Kanı Kullanılan Ayakkabı Mı Üretti! Nike Şeytan Ayakkabı Üreticisine Dava Açtı - MSCHF Şeytan Ayakkabıları - SimgoloSimgolo

3 Nisan 2021 - 21:41

Nike İnsan Kanı Kullanılan Ayakkabı Mı Üretti! Nike Şeytan Ayakkabı Üreticisine Dava Açtı – MSCHF Şeytan Ayakkabıları

Son Güncelleme :

31 Mart 2021 - 9:37

Nike İnsan Kanı Kullanılan Ayakkabı Mı Üretti! Nike Şeytan Ayakkabı Üreticisine Dava Açtı – MSCHF Şeytan Ayakkabıları

Nike İnsan Kanı Kullanılan Ayakkabı Mı Üretti! Nike Şeytan Ayakkabı Üreticisine Dava Açtı – MSCHF Şeytan Ayakkabıları!  New York’un Brooklyn semtindeki sanat kolektifi MSCHF tabanında kırmızı mürekkep ve bir damla insan kanı bulunan, üzerinde ise ters haç ve pentagram yer alan “Şeytan Ayakkabıları” isimli bir ayakkabı üretti. Ayakkabının üzerinde Nike amblemi olması markayı kızdırdı. Nike MSCH’ye dava açmaya hazırlanıyor.

MSCHF adına “Şeytan Ayakkabıları” dediği ve içinde insan kanı olduğu iddia edilen bir ayakkabı çıkardı. Üzerinde İncil’de şeytana atıf bulunulan “Luke 10:18” ayetinin numarası yer alan ayakkabılar, Nike Air Max 97 model. 1018 dolara satılan modifiye edilmiş ayakkabılarda ters haç ve pentagram işareti de var.

Ayakkabıların 666 tane üretildiği ve satışa çıkmasının ardından kısa süre içinde tükendiği bilgisi verildi. Marka, ayakkabıların reklamı için rap sanatçısı Lil Nas X ile işbirliği yaptı. Nike ayakkabı markası ise ayakkabıların üzerinde yer alan logonun kendilerine ait olduğu ve marka ihlali yapıldığını söyledi. Nike, New York’taki mahkemeye açtığı davada, ayakkabıların “Şeytan Ayakkabısı” olarak değiştirilmesine onay vermediğini belirterek ayakkabıların satışlarının durdurulmasını istedi.

Klibi Youtube’de Yayınlandı!

Ayakkabıların kullanıldığı klip Youtube üzerinde yayınlandı. Klipte Lil Nas X, cennetten cehenneme bir striptizci direğinden aşağıya inerken gösteriliyor. Hem klipte hem de ayakkabılarda Luka İncili’nde yer alan 10:18 numaralı  “İsa onlara şöyle dedi: ‘Şeytan’ın gökten yıldırım gibi düştüğünü gördüm’ ayetine atıfta bulunuluyor.

Ayakkabılardaki Nike Air özel tabanında 60 santimetreküp kırmızı mürekkep ve sanat kollektifinin üyelerinin bağışladığı bir damla kan bulunuyor.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.