More
  Ana SayfaGenelNetflix Zam Yaptı! Netflix Türkiye Ücretleri Kaç Para Oldu?

  Netflix Zam Yaptı! Netflix Türkiye Ücretleri Kaç Para Oldu?

  Çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix Türkiye fiyatlarına zam yaptı. Zam haberinin duyulmasının ardından onlarca Netflix kullanıcısı “Netflix Türkiye ücretleri kaç para oldu? sorunu aratmaya başladı. Ülkemizde sevilerek kullanılan bir uygulama olan Netflix, tüm aboneliklere yüzde 30 ile yüzde 50 arasında zam yaptığını duyurdu.

  Birbirinden farklı konularda filmlerin, dizilerin ve belgesellerin yer aldığı Netflix sadece dünyada değil, ülkemizde de pek çok kişi tarafından kullanılan bir platform.Bu kadar yaygın kullanılmasıyla beraber yapılan ücret değişikliği de tüm kullanıcıları ilgilendirdi. Üç farklı üyelik modelinin olduğu uygulamada yapılan zamın gerekçesi olarak yerel piyasadaki yaşanan vergi değişiklikleri ve enflasyon gösterildi.

  Netflix tarafından açıklanan yeni fiyat tarifesine göre;

  17.99 olan Temel Plan tek ekran paketi 26.99;

  29.99 olan Standart Plan iki ekranlı plan 40.99;

  41.99 olan Özel Plan yani 4 ekran ve UHD olan paketse 54.99 olarak açıklandı.

  Zam duyurusunun ardından açıklama yapan Netflix, içerik kütüphanesini güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak için fiyatların güncellendiğini vurguladı. Açıklamada şu sözlere yer verildi:

  “Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz.

  4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık ücretlerimizi şöyle şekillendirdik: Temel plan 26.99 TL, Standart plan 40.99 TL, Özel plan ise 54.99 TL. Her zaman olduğu gibi üyelerimiz kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç plan arasından tercih edebilecek.”

  Yerel piyasadaki vergi değişiklikleri ve enflasyonunda fiyat değişikliklerinde etkili olduğu ifade eden Netflix, yeni ücretlerin eski ve yeni tüm kullanıcıları kapsadığının altını çizdi.

  En Çok Okunanlar