More
  Ana SayfaSAĞLIKNarsist Ne Demektir? Narsistlerin Özellikleri Nelerdir? Narsist Ne Demek?

  Narsist Ne Demektir? Narsistlerin Özellikleri Nelerdir? Narsist Ne Demek?

  Narsist Ne Demektir? Ekranların sevilen dizilerinden olan Masumiyet dizisinde İlker Ilgaz karakterine narsist teşhisi konulmasının ardından Türkiye’de en çok aratılanlar listesine Narsist Ne Demektir? Narsistlerin Özellikleri Nelerdir? Narsist Ne Demek? soruları girdi. İşte bu soruların cevapları…

  Psikolojik rahatsızlık olan narsist kişilik bozukluğu Masumiyet dizisinde yer aldıktan sonra en fazla aratılan konulardan biri oldu. Kişinin kendine aşık olması anlamına gelen narsisizm kelimesinin kökeni eski yunan mitolojisine kadar dayanıyor. İşte herkesin merak ettiği Narsist Ne Demektir? Narsistlerin Özellikleri Nelerdir? sorularının cevapları

  Narsist Ne Demektir? Narsistlerin Özellikleri Nelerdir?

  Narsist kelimesinin kökeni Yunan mitolojik kahramanı Narkissos’dan gelir. Bir Yunan kahramanından alınan bu kelimenin anlamı günümüzde tıp dünyasında bir kişilik bozukluğunun ismi olarak kullanılıyor. Bazı bilim insanları bu rahatsızlığa ego bütünleşmesi diyor.

  Narsisizm en genel anlamı ile kişinin kendini beğenmesi, kendine aşık olması, zihinsel benliğine hayranlık duyulması olarak tanımlanabilir. Çoğu zaman bu durum egolu olmak olarak yorumlanabilir. Ancak narsisizm egolu olmanın ötesinde kendine aşırı hayranlık hali olarak tanımlanabilen bir rahatsızlıktır.

  Narsist olan kişiler başka insanların duygu ve düşüncelerine değer vermez kendi varlıklarını her şeyin üzerinde tutarlar. Narsist kişiler empati duyguları gelişmemiş olan kimselerdir. Kendilerini karşılarındaki kişilerin yerine koymazlar. Her zaman en haklı en doğru olan kişinin kendileri olduklarını düşünürler. Narsistler hedeflerine ulaşmak için başka insanlara zarar vermekten çekinmezler. Narsistler, istediklerine ulaşamadıkları zaman öfkelenerek saldırganlaşabilirler.

  En Çok Okunanlar