More
  Ana SayfaGÜNDEMMuhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul Yaşamını Yitirdi! Handan Ertuğrul Kimdir?

  Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul Yaşamını Yitirdi! Handan Ertuğrul Kimdir?

  Handan Ertuğrul Kimdir? Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul Yaşamını Yitirdi! Devlet tiyatrolarının ilk Genel Müdürü olan ünlü isim Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul yaşama gözlerini yumdu. Handan Ertuğrul’un Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenecek törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

  Tiyatronun duayen isimlerin Handan Ertuğrul 94 yaşında hayata gözlerini yumdu. Muhsin Ertuğrul’un eşi olan Handan Ertuğrul, Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

  Handan Ertuğrul Kimdir?

  Handan Ertuğrul 1927 yılında İstanbul Fatih’te dünyaya geldi. Ertuğrul, çok genç yaşlarda ortaokul yıllarında Ankara Radyosu tiyatro kolunda çalışmaya başladı. Üniversite eğitimi alabilmek için 1942 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’na gitti. Handan Ertuğrul 1950 yılında kadrolu sanatçı oldu. Daha sonra 1992 yılında yaş haddi nedeniyle emekli oldu.

  Mozart’ın Figaro’nun Düğünü gibi önemli eserlerde yer alan sanatçı Muhsin Ertuğrul ile evlendi. Goethe, İbsen, Montherland, Thornton Wilder gibi önemli yazarların eserlerinde sesi ve oyunculuğu kendini göstererek başarılı işlere imza attı.

   

  En Çok Okunanlar