Metabolizma Nasıl Hızlanır? Metabolizma Hızlandıran Çaylar - SimgoloSimgolo

30 Temmuz 2021 - 09:34

Metabolizma Nasıl Hızlanır? Metabolizma Hızlandıran Çaylar

Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 17:35

1

Metabolizma nasıl hızlanır? Diye soruyorsanız sizler için güzel bir önerimiz var. Bazı çayları içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. İşte metabolizma hızlandıran çaylar…

2

Sağlıklı olmak ve ideal bir kiloda kalmak istiyorsanız metabolizmanın hızlı çalışması gerekir. Yavaşlayan metabolizma bazı sağlık sorunlarına yol açacağı gibi sizin daha kilolu olmanıza da neden olur. Pek çok beslenme uzmanı ve diyetisyen metabolizmanın hızlaması için egzersiz yapmak ve hareketsiz yaşamdan kaçınmanız gerektiğini söylüyor. Bunların dışında bazı çayları tüketerek metabolizmanızı harekete geçirebilirsiniz.

3

MATE ÇAYI: Zayıflama ve metabolizmayı hızlandıran en önemli ve en popüler çaylardan biri meta çayıdır. Güney Afrika’daki mate ağacı yapraklarından elde edilen mate çayı fazla kilo alımını önlüyor.

4

YEŞİL ÇAY: Listemizin başında yeşil çay yer alıyor. yeşil çayın zayıflamaya yardımcı olduğunu bilmeyen yok. Yapılan pek çok araştırmaya göre zayıflama sağlayan yeşil çay aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırıyor.

5

ZENCEFİL ÇAYI: Zencefil çayı da metabolizma hızının artmasına yarayan çaylardan biri. Sindirim sisteminin doğru çalışmasına yarayan zencefil çayı beden sıcaklığının artmasını sağlayarak yağların erimesine ve zayıflamaya yardımcı oluyor.

6

OOLONG ÇAYI: Bu çayı daha önce duymamış olabilirsiniz. İlginç ismi ile dikkat çeken çay da metabolizma hızının artmasını sağlıyor. Oolong çayı vücutta yer alan yağların hızla yakılarak enerjiye dönüşmesine yardımcı oluyor.

7

BEYAZ ÇAY: Medyada genellikle pahalı fiyatı ile adından söz ettiren beyaz çay metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlarken vücuda giren zararlı yağların göbek ve basenlerde birikmesinin önüne geçiyor.

8

TARÇIN ÇAYI: Diyet yapanlara tatlı ihtiyacını karşılaması için tavsiye edilen tarçının çayı da zayıflama konusunda oldukça başarılı. Tarçın çayı yağ yakma özelliğine sahip.