More
  Ana SayfaMAGAZİNMerve Özbey Anne Oldu! Merve Özbey Kimdir?

  Merve Özbey Anne Oldu! Merve Özbey Kimdir?

  Ünlü şarkıcı Şarkıcı Merve Özbey anne oldu. Bir kız bebek dünyaya getiren sanatçı kızına Elif Özüm ismin verdi. Bizde sizler için Merve Özbey kimdir? Sorusunun cevabını araştırdık.

  Merve Özbey geçtiğimiz yıl iş insanı Kenan Koçak ile dünya evine girdi. Özbey dün akşam saatlerinde doğum yaparak anne oldu. Şu sıralar annelik heyecanı yaşayan Özbey, corona virüsü nedeniyle hamilelik sürecini evinde geçirdi. 

  Güzel şarkıcı kızına Elif Özüm adını verdi.

  Doğumun ardından hastanenin başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Merve Özbey ile Kenan Koçak çiftinin bebeği, 47 cm ve 2.530 gram olarak dünyaya geldi. Bebeğin ve annenin sağlık durumları gayet iyi. Kendilerine sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz” 

  Merve Özbey Kimdir?

  Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu olan sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği bölümünde eğitim aldı.

  Bir gece, şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulübe giden Ebru Gündeş, o sıralarda vokal yapan Özbey’i duydu. Daha sonra birkaç şarkı söylemesini daha istedi. Özbey’in sesini çok beğenen Gündeş kendisine “Vokalim olmak ister misin?” diye sordu. Özbey Gündeş’in bu teklifini kabul etti ve ardından Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi önemli isimlerin  vokalliğini yaptı.

  Ünlü şarkıcılara vokal yapan Özbey, daha sonra 2012 yılında Emre Kınay tarafından çıkarılan Proje albümünde “Duman” şarkısına eşlik etti. Bu albümün ardından Özbey’in  ismi pek çok kişi tarafından duyuldu ve şarkıcının ünlenmesini sağladı. Merve Özbey 2015 yılında ilk albümü olan Yaş Hikayesi’ni çıkardı. Yaş Hikayesi tüm Türkiye’de büyük beğeni topladı. 

   

  En Çok Okunanlar