Kışın iyiden iyiye gelmeye başlaması ve yeni yılın da yaklaşması ile merakla beklenen filmler ve fragmanları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Değişik konuların olduğu filmler sizi çekmeye çalışırken bir yandan sevdiğiniz oyuncuların oynadığı filmler size göz kırpacaklar. Bu yıl sinemaya doyacağınız bir yıl olması dileğiyle işte vizyona girecek filmlerden birkaçı…

1 Dolemite Is My Name – IMDB: 6,8

 

Başrolünde Eddie Murphy’nin oynadığı filmde Murphy komedyen olarak Rudy Ray Moore adlı karakteri canlandırıyor. Filmde güldüren ve komik sahneler olduğu kadar siyahilerin yaşadığı olayları da anlatır. İlk olarak Toronto Uluslararası Film Festival’inde gösterime girecek olan film daha sonra Netflix ve sinema salonlarında gösterilecektir.

2Parazit / 31 Ekim 2019 – IMDB: 8,5

Zengin bir hayata sahip olan Park ailesi ile fakir bir hayat yaşayan Kim ailesinin yaşamlarının kesişmesini konu olan Parazit filmi 31 Ekim 2019’da gösterime girecektir. Park ailesinin elindeki her şeyi bir anda elindekileri Kim ailesine karşı kaybetmeye başlar ve hikaye devam eder. Filmekimi’nde gösterime girecek olan Parazit filmi, hayranları tarafından merakla beklenen filmler arasında çoktan yerini aldı.

 

3Joker / 4 Ekim 2019 – IMDB: 9,5

Arthur Fleck, başarısız bir komedyendir. İnsanlar tarafından hor görülen, komik olmadığı söylenen bir palyaço olan Fleck’in psikolojisi gitgide bozulmaya başlar. Gotham’da yaşayan Arthur, Joker kimliğine bürünür. 4 Ekim’de vizyona girecek olan film, yıllardır Joker hayranı olan kişilerce sabırsızlıkla beklenmektedir.

 

4Jojo Rabbit / 30 Ocak 2020 – IMDB: 7,2

Jojo Betzler isimli çocuk saklanarak Hitler’in ordusuna girmeye çalışır bu sırada annesi ise eve Yahudi bir kızı almıştır. Jojo, annesinin evlerinin çatısında bu küçük kızı sakladığı öğrenir ve hayali arkadaşı Adolf Hitler olan Jojo kendini çok başka bir hikayede bulur. 2020 yılında vizyona girecek olan Jojo Rabbit’i Filmekimi’nde gösterim yapacaktır.

5The Lighthouse – IMDB: 7,9

1890 yılında bir deniz feneri bekçisinin başından geçenleri konu alan film, korku filmi meraklılarının şimdiden ilgisini cezbetti. Tüm sahneleri siyah-beyaz olarak çekilen bu uzun metrajlı filmde Robert Pattinson da oynuyor. Türkiye’de vizyona gireceği tarih henüz belli değilken, Amerika’da 18 Ekim’de vizyona girecektir.