More
  Ana SayfaGenelMasumiyet Dizisi Münevver Karabulut Cinayetini Mi İşleniyor?

  Masumiyet Dizisi Münevver Karabulut Cinayetini Mi İşleniyor?

  Masumiyet dizisi Münevver Karabulut cinayetini mi işleniyor? İki haftadır Fox TV ekranlarına gelen ve izleyiciden tam not alan Masumiyet dizisini izleyen herkesin aklına bu soru geldi. Dizinin ilerleyen günlerde yükselişine devam edeceği söyleniyor. Dizi, Hülya Avşar, Deniz Çakır ve Mehmet Aslantuğ gibi güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip. Ayrıca, Masumiyet dizisi konusu ile de dikkat çekiyor.

  Son zamanların en çok konuşulan yapımlarından biri  sadece ki haftadır ekranlara gelmiş olmasına rağmen adından sıkça söz ettiren Masumiyet dizisi oldu. Dizinin hikayesinin yıllar önce işlenen ve Türkiye’nin gündemine oturan Münevver Karabulut cinayetini anlattığı söylentisi ortaya atıldı.

  Söylentilerin yayılması üzerine Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, konuyu Gold Film’in sahibi Faruk Turgut’a sordu. Turgut iddiaları doğrulamadı. İşte Faruk Turgut’un Koloğlu’na yaptığı açıklama: “Bizim dizide kadın ölmüyor. Farklı bir şey işliyoruz, evet. Kadına şiddet bizim için temel unsur. Bunun toplum nezdinde algısını pekiştirmek adına bu diziyi yapıyoruz. Garipoğlu cinayeti ile bir alakası yok. Türkiye’de bu işin bir sürü örneği var. Çok genç kadın ve kız çocuğu böyle böyle katledildi. Özel olarak bir karakteri alıp, onun üzerinden hikaye anlatmak gibi derdimiz yok. Herhangi bir cinayete gönderme de yapmıyoruz, bir etkilenmemiz de yok. Sonuçta bu Türk toplumunun son dönemde yaşadığı en yoğun olayı, en dramatik şekilde, farkındalık yaratarak anlatmak istedik”

  Turgut dizide Münevver Karabulut cinayetine dair herhangi bir gönderme olmadığını anlattı. Masumiyet dizisi kadına yönelik şiddetle bir farkındalık yaratarak tüm ilgileri üzerine çekti. Masumiyet dizisi 10 Mart Çarşamba akşamı üçüncü bölümü ile ekranlara gelecek.

   

  En Çok Okunanlar