More
  Ana SayfaGenelMarketler Kaçta Açılıyor? Marketlerin Çalışma Saatleri Değişti Mi?

  Marketler Kaçta Açılıyor? Marketlerin Çalışma Saatleri Değişti Mi?

  Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından pek çok yeni gelişme yaşandı. Merakla beklenen kabine toplantısının bitmesinden sonra açıklanan değişikler herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Marketler Kaçta Açılıyor? sorusunu ise en çok aratılan sorulardan biri oldu. Peki, Marketlerin çalışma saatleri değişti mi? 

  Salgının ardından tüm sosyal yaşamda olduğu gibi marketlerin ve bankaların da çalışma saatlerinde değişikliğe gidilmişti.Kabine toplantısının ardından çok sayıda kişi marketlerin çalışma saatlerinin değişip değişmediğini merak etmeye başladı. Sizler için marketlerin hafta içi ve hafta sonu çalışma saatlerini derledik. 

   

  Marketlerin Çalışma Saatleri Hafta Sonları

  Açıklanan yeni genelgeye göre pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. Kısıtlamanın olduğu pazar günü, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecekler. Bu saat aralığının dışında kalan süreler boyunca kapalı kalacaklar. 65 yaş üzerinde ve 20 yaş altında olan vatandaşlar haricindekiler kısıtlama kapsamı boyunca yaşadıkları yerlerde en yakın olan market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere giderek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Yine bu saatler içinde vatandaşlar market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerden online sipariş verme yöntemi ile alışveriş yapabilecekler. 

  Marketlerin Hafta İçi Çalışma Saatleri Nedir?

  Marketlerin hafta içi kaçta açılıp kapanacağı da yine merak konusu olan gelişmelerden biri oldu. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma ve Cumartesi günleri 21.00­-05.00 arasında yaşanan sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya devam edecek. Bu yasağa uygunluk sağlaması açısından marketler, bakkallar ve kuruyemişçiler hafta içi ve cumartesi günleri 10.00-20.00 arasında açık olacak. Bu saatlerin dışında herhangi bir dükkan ya da market açık kalmayacak. 

  Marketlerin Çalışma Saatleri 

  Bim çalışma saatleri şu şekildedir: Hafta içi ve Cumartesi 10.00- 20.00. 

  Pazar günü 10.00- 17.00 arası 

  A101 çalışma saatleri şu şekildedir: Hafta içi ve Cumartesi 10.00- 20.00. 

  Pazar günü 10.00- 17.00 arası. 

  Şok çalışma saatleri ise şöyledir: Hafta içi ve Cumartesi 10.00- 20.00.

  Pazar günü 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

  Migros çalışma saatleri: Hafta içi ve Cumartesi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

  Pazar günü 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

   

  En Çok Okunanlar