More
  Ana SayfaSPORMarcelo Bielsa Kimdir? İşte Sosyal Medyada Araştırılan Marcelo Bielsa!

  Marcelo Bielsa Kimdir? İşte Sosyal Medyada Araştırılan Marcelo Bielsa!

  Son günlerin en merak edilen kişilerinden biri başarıları ile adından söz ettiren Marcelo Bielsa oldu. Pek çok insan Marcelo Bielsa kimdir? sorusunun cevabını aratmaya başladı. Sizler için Marcelo Bielsa kimdir? sorusunun cevabı…

  Son çalıştırdığı takımlardan biri olan  Leeds United ile İngiltere Premier Lig’de başarı sağlamak için ter döken Marcelo Bielsa sosyal  medyamın en fazla araştırılan kişilerinden biri oldu. Futbol oyunculuğu kariyerine Arjantin’de başlayan Marcelo Bielsa kimdir? Marcelo Bielse kaç yaşında? Maecelo Bielsa hangi takımları çalıştırdı? gibi sorularının cevaplarını sizler için derledik.

  Marcelo Bielsa Kimdir?

  Marcelo Bielsa, 21 Temmuz 1955 tarihinde dünyaya gözlerini açtı. Bielsa, ilk kez futbolculuk kariyerine Arjantin’in Newell’s Old Boys takımında başladı. Bielsa, daha sonraki yıllarda futbol oyunculuğunu bırakarak 1980 yılında Newell’s Old Boys takımında antrenör olarak görev aldı. Bielsa, ilk teknik direktörlüğünü de Newell’s Old Boys takımında yaptı. Bir süre Amerikan takımlarını çalıştırdı. Daha sonra  Club Atlético Vélez Sarsfield’in başına geçti. Kısa bir süre İspanyol kulübü olan Espanyol’u çalıştırdı.  Sonraki süreçte Arjantin ve Şili Milli Takımları ile çalışmaysa devam etti. Bielsa, Athletic Bilbao, Marsilya, Lazio, Lille yönetti. Şu sıralar  Leeds United takımını çalıştırıyor. Bielsa’nın bu takımla sözleşmesi 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecek.

  En Çok Okunanlar