More
  Ana SayfaGenelKolay Pasta Nasıl Yapılır? Evde Kolay Pasta Tarifi

  Kolay Pasta Nasıl Yapılır? Evde Kolay Pasta Tarifi

  Kadın günlerinin ya da farklı özel günlerin en sevilen lezzetlerinden biri pastalardır. Ancak, pasta yapmak uzun ve zahmetli olabilir. Kolay pasta nasıl yapılır? Evde kolay pasta yapımı nasıl olur gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

  Kolay pasta yapımı hakkında kısa bir araştırma yaptığınızda karşınıza genellikle bisküvi pastası çıkar. Bisküvi pastası gerçekten oldukça kolay yapılan ve lezzetli olan bir pastadır. Genellikle marketten alınan puding ve bisküvinin karıştırılması sonucunda elde edilen bisküvi pastası pek çok kişi tarafındanda sevilir ve lezzetli bulunur. Ama, “Ben sıradan bisküvi pastalarından sıkıldım” diyorsanız sizler için kolay ve farklı bir bisküvi pastası araştırdık. İster özel günlerde isterseniz akşam çaylarında severek yiyebileceğiniz çay saatlerinin vazgeçilmezi olacak bir pasta tarifi…

  Kolay Pasta Nasıl Yapılır?

  Malzemeler:

  Bir buçuk paket bisküvi

  Bir paket kakaolu puding

  2.5 su bardağı süt

  Beş adet incir

  Beş adet kayısı

  Bir çay bardağı kuru üzüm

  Ceviz ya da fındık

  Yapılışı:

  İlk önce süt ve toz pudingi karıştırarak kakaolu pudingi hazırlayın.

  Daha sonra bisküvileri kırın. Ancak rondodan geçirmeyin çünkü bisküvi parçalarının çok küçük olmaması lazım. Bunun için bisküvileri bir poşete koyarak üstlerine merdane ile vurup kırabilirsiniz.

  Bisküvileri pudingin içine atın ve biraz karıştırın. Tüm bisküvilerin pudinge bulandığından emin olduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

  İncirleri ve kayısıları oldukça küçük parçalara ayırın.

  Bu malzemeleri de karışımın içine atın ve bir kez daha karıştırın. Son olarak içine ceviz ya da fındıkları atarak karıştırın.

  Oluşan pasta hamurunu kelepçeli kalıbın içine koyabileceğiniz gibi mozaik pasta şekli de verebilirsiniz.

  Pastayı kalıbın içine koyduktan sonra buzdolabında muhafaza edin.

  Not: Pastayı tüketeceğiniz zaman sıcak çikolata sosu ya da krem şanti ile süsleyebilirsiniz.

   

  En Çok Okunanlar