More
  Ana SayfaEKONOMİKısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı Mı? Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Bitiyor?

  Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı Mı? Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Bitiyor?

  Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı Mı? Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Bitiyor? Kısa çalışma ödeneğinden faydalanmak isteyen herkes son günlerde bu konuyu çok sık araştırmaya başladı. Sizler için bu soruların cevaplarının peşine düştük. İşte Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı Mı? Sorusunun cevabı…

  Kısa çalışma ödeneğinin yeni tip koronavirüs salgının ekonomiye olan etkilerini azaltmak için verilmesine ilişkin olarak düzenleme süresi uzatıldı. Son zamanlarda iş veren ve işçilerin en fazla gündeminde olan konulardan biri kısa çalışma ödeneği düzenlemesi. Kısa çalışma ödeneği koronavirüsün ekonomiye olan olumsuz etkilerini en aza indirmek ve istihdamı korumak için veriliyor. Pek çok çalışan ve iş veren ise kısa çalışma süresinin uzatılıp uzatılmadığını merak ediyor.

  Kısa çalışma ödeneğinin kapsamı koronavirüs salgını nedeniyle düzenlenmişti. Kısa çalışmada, Ocak ayı itibariyle, 1 milyon 313 bin 537 kişi bulunuyor. Bir yıldır uygulamada olan kısa çalışma ödeneği düzenlemesinin mart sonu itibariyle bitirileceği açıklandı.

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türk-İş, işverenleri temsilen TİSK, hafta içi bir araya geldi Görüşmenin en önemli maddesi kısa çalışma ödeneği oldu. Yapılan görüşmede alınan karara göre; kısa çalışma uygulaması uzatılacak. Ayrıca, kısa çalışma, ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının eş zamanlı olarak uygulamadan kaldırılması da istendi.

  Kısa çalışma ödeneğinde taleplere bağlı olarak bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı önümüdeki günlerde belli olacak. Bununla beraber kısa çalışma ödeneği bu ay son kez verilecek. Kısa çalışma, ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının eş zamanlı olarak uygulamadan kaldırılması talep edildi.

  Kısa çalışma ödeneği için son gün 31 Mart 2021 olarak açıkladı.

  En Çok Okunanlar