More
  Ana SayfaGenelKirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Doğal kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

  Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Doğal kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

  Her kadının hayali uzun ve sağlık kirpiklere sahip olmaktır. Ancak genellikle genetik faktörler nedeniyle bu her zaman mümkün olmuyor. Tam da bu yüzden pek çok kişi daha güzel kirpiklere sahip olmak olmak için güzellik merkezlerinin yolunu tutuyor. Gerek ipek kirpik gerekse farklı uygulamalarla kirpiklerin olduğundan daha gür görünmesi sağlanmaya çalışılıyor. Kirpik bakımı, bunların dışında evinizde kendi imkanlarınız ile yapacağınız uygulamalarla da mümkün. Kirpik bakımı nasıl yapılır diye soruyorsanız sizin için kaleme aldığımız araştırmamızı mutlaka okuyun. 

  kirpik bakımı nasıl yapılır

  Kirpikler estetik görünmeyi sağlamanın yanı sıra gözlere gelebilecek olan yabancı cisimleri engelleyen bir bariyerdir. Kirpikler vücutta bulunan diğer kıllar gibi değildirler ve kıl kökü kası içermezler. Ayrıca, androjenlerden etkilenmezler. Kirpikler dokunmaya duyarlıdır ve yabancı bir cisim yaklaştığında bunu hemen fark ederek gözün kapanma refleksinin çalışmasına yardımcı olurlar. Pek çok kültürde kadın kirpiğinin uzun ve siyah olması bir güzellik unsuru olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle kadınlar güzel kirpiklere sahip olmak için doğal kirpik bakımı yapar. 

  Kendi kendinize uygulayacağınız doğal kirpik bakım yöntemleri

   

  • Kirpiklerinizin kısa olmasından ve dökülmesinden şikayet ediyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Eski bir rimel fırçasını iyice yıkayın ve üzerine birkaç damla E vitamini ekleyerek her gün kirpiklerinize sürün. Bir süre sonra kirpiklerinizin uzamaya başladığını göreceksiniz.
  • Aynı şekilde hindistan cevizi yağı da kirpik bakımında en büyük yardımcıdır. Yapmanız gereken yine eski ve temiz bir rimel fırçasını hindistan cevizi yağına batırmak ve düzenli olarak kirpiklere sürmek. 
  • Kirpik bakımı için vazelin de kullanabilirsiniz. Yatmadan önce vazelini kirpiklerinize iyice sürün ve o şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda yıkayın. 

  • Kirpiklerinizin güzel olması için sadece onlara bir şeyler sürmeniz yeterli olmayabilir. Bunun için sağlık ve düzenli beslenmeye protein ve vitamin içeren besinler tüketmeye dikkat edin. 
  • Kirpiklerinizin uzaması için yeşil çay kullanabilirsiniz. Yeşil çayı demledikten sonra soğumasını bekleyin. Makyaj temizleme pamukları ile göz kapaklarınızın üzerine koyun. Bu işlem hem kirpiklerinizin güzel olmasını sağlayacak hem de gözlerinizi dinlendirecek. 
  • Taze aloe verayı sıkın ve içinden çıkan yağı kirpiklerinize sürerek bu şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda yıkayın.
  • Haftada bir kez kirpiklerinize masaj yaparak kirpiklerinizin dökülmesini önleyebilirsiniz.  Parmak uçlarınıza zeytinyağı dökerek kirpik diplerine masaj yapabilirsiniz.
  • Bir yumurta ve bir çay kaşığı vazelini karıştırın. Bu karışımı kirpiklerinize haftada iki kere sürün.
  • Makyajınızı yüzünüzden sert bir şekilde çıkarmayın. Genellikle yağlı ürünler kullanın.
  • Ara sıra makyaj yapmaya ara verin. 

   

  En Çok Okunanlar