More
  Ana SayfaGenelKarahan Çantay Yaşamını Yitirdi! Karahan Çantay Kimdir?

  Karahan Çantay Yaşamını Yitirdi! Karahan Çantay Kimdir?

  Bir zamanlar adı Sibel Can ile yasak aşk dedikodusuna karışan Karahan Çantay  öğretmenlik yaptığı Tayland’ta geçirdiği bir kaza sonucu yaşamını yitirdi. Bir zamanlar Türkiye’nin magazin gündemini meşgul eden bir dedikoduya karışan ve Mr.Turkey 95 birincisi olan Karahan Çantay Kimdir? İşte Karahan Çantay hakkında bilgiler

  Doksanlı yıllarda Türkiye’nin en güzel erkeklerinden biri olarak seçilen ve kariyerine hızlı bir şekilde devam eden Çankay, Tayland’da geçirdiği trafik kazasının ardından yaşamını yitirdi. Cenazesi iki gündür morgda ve yakınları tarafından alınmayı bekliyor. Bir dönem Sibel Can ile yasak bir aşk yaşadığı iddia edilmiş ve ülkeden gitmek zorunda kalmıştı. İşte Karahan Çantay’ın yaşadıkları ve Karahan Çantay kimdir? Sorusunun cevabı…

  Karahan Çantay Kimdir?

  Türkiye’yi terk ederek Tayland’da matematik öğretmenliği yapan Karahan Çantay, ODTÜ Matematik Bölümü son sınıfta öğrenci olduğu sıralarda o tarihlerde çok popüler olan ‘Mr.Turkey 95’ yarışmasına katıldı ve Türkiye’nin en güzel erkeği seçildi.

  O gece yarışmada derece alan Karahan Çankay, tacını Sibel Can’ın elinden giydi ve ilk kez Sibel Can ile orada tanıştı. Karahan Çankay, daha sonra ünlü şarkıcının bir klibinde oynadı. Birinci seçilmesinin ardından popülaritesi artan Karahan Çankay, ardı ardına dizilerde ve reklamlarda oynamaya başladı.

  Karahan Çankay ve Sibel Can bir süre Dedikodu dizisinde rol arkadaşı oldular. O sıralarda Hakan Ural ile evli olan Sibel Can ile Çankay arasında arkadaşlığın ötesine giden bir ilişiki olduğu konuşulmaya başlandı. Sonraki süreçte Sibel Can’ın Karahan Çantay ile bir otelden birlikte çıkarken görüntülendiğinin iddia edilmesi dedikoduların artmasına neden oldu.

  Daha sonra ikili arasında yaşanan aşkı belgeleyen bir kasetin varlığından söz edilmeye başlandı. Eski mankenlerden olan Cem Kuzu’nun bu kasetle Sibel Can’a şantaj yaptığı ve hayli yüklü miktarda para aldığı söylendi. Sibel Can ise şantaj olayından kurtulmak için Karagümrük Çetesi ile anlaştı. Olayın bu hale gelmesinin ardından yaşananlar adli bir boyut kazandı.

  Bu olayın ardından Hakan Ural ve Sibel Can çifti olanları reddetti ancak olayın ardından iki yıl sonra boşandılar. Karahan Çantay ise olaya Karagümrük Çetesi’nin dahil olmasının ardından ilk önce Amerika’ya giderek taksi şoförlüğü yaptı. Daha sonra ise Tayland’a giderek öğretmenlik yapmıştır.

   

  En Çok Okunanlar