More
  Ana SayfaGenelKadın Erkek İlişkilerinde En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

  Kadın Erkek İlişkilerinde En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

  Çok hassas bir dengede duran kadın erkek ilişkileri genellikle tarafların birbirlerine karşı yanlış tutumları yüzünden zarar görür. Bu hatalar kasten yapılabileceği gibi bilmeden de yapılabiliyor. Kadın erkek ilişkilerinde yapılan hatalar nelerdir? 

  Duygusal ilişkilerde yapılan hatalar kadın ve erkek arasındaki ilişkiyi çıkmaza sürüklüyor. Çoğu zaman taraflar bu hataların farkına varmıyor. Bazı ilişkilerde sorunlar, kadın ya da erkeğin ailesinden getirdiği yanlış tutumları kendi ilişkisi içinde devam ettirmeye çalışması nedeniyle ortaya çıkıyor. Bir kişi kendi ailesinde anne ve babasının birbirlerine yalan söylediğini görüyorsa bunu normal kabul ederek kendi evliliğinde de bunu sürdürüyor ve sorunlar gittikçe büyüyor. 

  Her şeyden önce bir ilişkide yaşanan sorunları çözmek için aklı selim bir şekilde karşılıklı konuşulması ve tarafların birbirlerini suçlamadan dinlemesi gerekir. Buna rağmen sorunlar çözülmüyorsa bir ilişki terapisine gidilmelidir.  

  Kadın erkek ilişkisi içinde sıklıkla yapılan bazı hatalar ilişkinin geleceğini olumsuz olarak etkiliyor. Bu hataların yapılması ve sürekli hale gelmesi kimi zaman ilişkinin bitmesine neden olabiliyor.  

   

  İşte ilişkiyi bitiren hatalar…

   

  Başka İnsanların Sözlerine Çok Önem Vermek

  Bizim gibi daha yakın akraba ilişkilerinin yaşandığı toplumlarda ortaya çıkan bir sorundur. Elalem ne der? Kaygısı ile alınan kararların pek çoğu genellikle hatalı oluyor. Bir ilişkide  başka kişilerin fikirleri sizin mutluluğunuzdan ya da eşinizin düşüncesinden daha önemli oluyorsa bu ilişkide büyük bir soruna neden olabilir. 

   

  Yalan Söylemek 

  Yalan söylemek sadece kadın erkek ilişkileri için değil arkadaşlık, iş ve aile ilişkilerinde de büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Her  şeyi bir kenara bırakırsak kadın ve erkek arasında yaşanacak olan sağlıklı ilişkinin temelleri güven ile atılır. Yalan söylemek bu güven duygusunu zedeleyen bir durumdur. Eşlerden birinin diğerine sürekli olarak yalan söylemesi ilişkinin yıpranmasına ve güvenin ortadan kalkmasına neden olur. 

   

  Eşlerin Birbirini Dinlememesi 

  Eşlerin birbirini dinlememesi ve bir sorun olduğunda karşılıklı konuşamaması da ilişkilerde yapılan büyük hatalardan biridir. Karşınızdaki kişiyi dinlemeniz o kişinin sözlerine değer verdiğiniz anlamına gelir. Eğer eşler birbirini dinlemiyor ve sadece kendi sesini duyuyorsa kendi fikirlerini kabul ettirmeye çalışıyorsa bunlar büyük bir soruna işaret ediyor olabilir. 

  Hakaret Etmek 

  Bir tartışma ya da kavga esnasında hakaret etmek yapılan büyük bir yanlıştır. Kaldı ki bu durum sadece sinir anlarında değil, sürekli olarak tekrar ediyorsa hakarete uğrayan kişi açısından çok hoş olmayan bir durumdur. Hakaret etmek ve  kötü sözler söylemek ilişikilerde yapılan büyük hataların başında gelir.

   

  En Çok Okunanlar