More
  Ana SayfaGenelJason Statham Türkiye Övgüsü!

  Jason Statham Türkiye Övgüsü!

  Dünyaca ünlü aktör Jason Statham film çekimleri için Antalya’ya geldi. Türkiye’ye övgüler yağdıran Statham,”Türk kültürü ve Antalya şehri beni çok etkiledi. Türk misafirperverliğini hiç unutmayacağım. En kısa sürede ailemle birlikte Antalya’ya geleceğim” açıklamasını yaptı.

  İngiliz aktör Jason Statham ve ünlü yönetmen Guy Ritchie 21 Ocak’ta başlayan “Five Eyes” filminin çekimleri için Antalya’ya geldi. Film için 1,8 milyar liraya dev bir film platosu inşa edildi. İlk önce Expo alanında başlanılan çekimlere tarihi semt Kaleiçi ile Cumhuriyet Meydanı’nda devam edildi.

  Bunların dışında yine film için 3 bin metrekare set alanı kuruldu, bir gemi inşa edildi, Bunlara ilave olarak özel jet uçağı ile ilgili çekim için uçak seti oluşturuldu.

  Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da film setine bir ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Ersoy Jason Statham ve diğer oyuncularla sohbet etti. Film ekibi ile görüşen Ersoy, kamera arkasından bir sahnenin çekimlerini izledi.

  Jason Statham, Antalya’da Serik’e bağlı Belek mahallesinde bir otelin kurşungeçirmez villasında kalıyordu. Jason Statham’ın bugün kendisine ait sahneleri bitti. Bu nedenle Jason Statham otelden ayrıldı.

  Statham, Türkiye’den ayrılmadan önce “Türkiye çok güzel bir ülke, Türk kültürü ve Antalya şehri beni çok etkiledi. Türk misafirperverliğini hiç unutmayacağım. En kısa sürede ailemle birlikte Antalya’ya tatile geleceğim. Ayrıca Hollywood’daki diğer sanatçı arkadaşlarıma da Antalya ve Türkiye’den bahsedeceğim. Onların da benim gibi Türkiye’de film çekmelerini isteyeceğim. 2 ay boyunca Türkiye ve Türk insanı beni çok etkiledi” açıklaması yaptı.

  En Çok Okunanlar